Stiprintuvo RM KL203 modifikacija

Standartinė JAUGARO 2013-06-12, Tre. 09:27:07

Sveiki Gerbiamieji,
Daugelis iš mūsų naudoja „pagalbininką“ ryšiams Italų gamybos stiprintuvą RM KL203 arba RM KL203P (P raidė reiškia, kad jame yra ir įeinančio signalo stiprintuvas). Šis stiprintuvas turi blogą įprotį „užstrigti“ perdavimo rėžime. Simptomai to tokie: po signalo transliacijos į eterį - dingsta signalo priėmimas. Išjungus – įjungus maitinimą priėmimas atsistato. Šita jo „liga“ gali ir nepasireikšti kiekvieną kartą paspaudus PTT mygtuką. Blogiausia tame, kad tada stiprintuvas lieka siuntimo rėžime. Jis gali perkaisti ir „nužygiuot į aną pasaulį“. Šios „ligos“ priežastis ta, kad po signalo perdavimo rėlės valdymo tranzistorius Tr.1 (žiūrėkite schemą) neužsidaro.
203_schematic.jpg
To pasėkoje stiprintuvas lieka siuntimo rėžime. Daugelis (tame tarpe ir aš) šią bėdą gydėme labai paprastai – prailgindavome taip 40 cm anteninį laidą. „Liga“ dingdavo. Tačiau laido prailginimas įveda papildomą jungtį. O, kaip žinome, kiekvienoje jungtyje gaunamas signalo nuostolis. Siuntimui gal tai ir ne tokia didelė bėda – na, praradome kelis vatus... Tačiau priėmime jau kitaip. Na ir galiausiai – po metų naudojimo atsukau sujungimą. Ko gero arbatinuke mažiau kalkinių nuosėdų surasi, nei aš radau „turto“ jungtyje.
1.JPG
Ir iš kur jo ten tiek? Jungtis gulėjo automobilio salone. Ir drėgmės ten gi nebuvo. Nors, reikia pripažinti, kolegos mano signalo kokybe nesiskundė. Matyt dar „pramušdavau užkalkėjimą“ :lol: :lol: :lol: .
Gydosi stiprintuvo liga labai paprastai – tiesiog prilituojame varžą. Schemoje parodyta raudonai. Aš prilitavau 510 omų. Dabar tranzistorio atidarymui reikalingas kiek stipresnis įėjimo signalas ir stiprintuvas „nebepakimba“.
2.JPG

Jau kelias dienas naudojuos modifikuotu stiprintuvu. Neliko nei papildomo prailginančio laido, nei papildomo perėjimo („bačkutės“). Ar mano signalą girdi geriau – neatsakysiu, bet aš tikrai pradėjau geriau kitus priimti. Mat „košę“ iš jungties išvaliau :D :D :D .
Jei tingit prilituot varžikę, tai siūlau nors jungtis prasivalyt – tikrai padės. Sekančiu etapu žadu lysti prie antenos kontaktų pravalymo. Manau ir ten bus „ne koks vaizdelis“ :( :( . Bet apie tai aprašysiu kitame rašinuke...

JAUGARO (LY5RJ)
Rolandas

P.S. Kitas mano modifikacijas (ir ne tik...) galite surasti mano BOGO puslapyje: http://www.ly5rj.blogspot.com

Išeitinė informacija paimta iš puslapio: http://www.cbradio.kz/hardware/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82/204-aeieaaioea-oneeeoaey-rm-kl203
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė LY1GP 2013-06-12, Tre. 14:12:19

Puiki info, tik vienas pataisymas, ta varža jokio signalo nestiprina, tiesiog sureguliuojamas tranzistoriaus darbo režimas.
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė JAUGARO 2013-06-12, Tre. 19:03:51

Gerbiamas LY1GP,
Net kelis kartus perskaičiau savo rašinį... Na, neradau, kad rašyčiau, kad ta varža stprina signalą. Na, ...gal ir aš čia kur "iš grūšios iškitau" .... Bet kokiu atveju - tikrai įlituota varža signalo nestiprina, tiesiog reikia kiek stipresnio signalo stiprintuvo rėlės suveikimui...
Su pagarba
LY5RJ (JAUGARO)
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė punkstar 2013-06-12, Tre. 19:14:57

Sveiki,
Dar pastabele, linkai i puslapius neatsidaro,nebent kopijuoti adresa pilnai
Šaukinys 059 19-20FMPL
Vartotojo avataras
punkstar
Senbuvis
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009-04-17
Miestas: KO25LA
Antena: Alan Energy 1/2 CB
Radijo stotelė: President Truman ASC

Standartinė JAUGARO 2013-06-12, Tre. 21:10:45

Dar pastabele, linkai i puslapius neatsidaro,nebent kopijuoti adresa pilnai


O štai į šį klausimą aš nieko nepasakysiu. Gal puslapio moderatoriai ką patartų. Greičiausiai ką ne taip "sugrybavau". Nors lyg viską dariau "kaip šventam rašte parašyta...."
JAUGARO
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė LY1GP 2013-06-12, Tre. 21:40:50

JAUGARO rašė:Gerbiamas LY1GP,
Net kelis kartus perskaičiau savo rašinį... Na, neradau, kad rašyčiau, kad ta varža stprina signalą. Na, ...gal ir aš čia kur "iš grūšios iškitau" .... Bet kokiu atveju - tikrai įlituota varža signalo nestiprina, tiesiog reikia kiek stipresnio signalo stiprintuvo rėlės suveikimui...
Su pagarba
LY5RJ (JAUGARO)


Eik jau - "gerbiamas" :)
Nekreipk dėmesio, rašyk, nes daugiau mažai kas čia praktinės info parašo (čia ir pats sau taikau).
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė Pilaite 2013-06-12, Tre. 21:48:53

JAUGARO rašė:Nors lyg viską dariau "kaip šventam rašte parašyta...."


Deja.. :P Tau leidus pataisiau linkus. p.s. ačiū už naudinga straipsnį :idea:
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė Korundas 2013-06-12, Tre. 21:56:13

Bandžiau kažkada užkurt tokį dalyką su krapštinėjimu dirbtinės žemės ir numiro iniciatyva, kol... nepasirodė Jaugaro
Maladec, prikėlei Prerijų dvasią
DODGE GRAND CARAVAN SPORT FWD RSK
Vartotojo avataras
Korundas
Senbuvis
 
Pranešimai: 715
Užsiregistravo: 2008-07-13
Miestas: Vilnius-Druskininkai
HAM šaukinys: LY1OA

Standartinė JAUGARO 2013-08-06, Ant. 14:34:47

Didelis dėkui NEVYTUI už pastabas. Nesu aš didelis elektronikos žinovas, tiesiog "nagai niešti" :D :D :D . Štai ir lendu visur, ir porinu taip ką savo galva sumąsčiau. O jei ką ne taip suporinau - tai Jūs ir esat tam, kad pataisytumėte. Kadangi NeVytas pasikuklino viešai parašyti savo pastabas, o atsiuntė jas man tiesiogiai, aš manau, kad tai turi visi žinoti. Teorija - labai geras dalykas. Dar geriau, kai iš pradžiū teorija, o vėliau praktika. Pas mane, dažniausiai, atvirkščiai. :oops: (+) (+) Dar katą AČIŪ NeVytui.

štai jo laiškas:
"labas,
perskaiciau tavo straipsneli apie stiprintuvo kl203 modinima ir noriu siek tiek patikslinti papildomo rezistoriaus paskirti.
Esi rases: "Dabar tranzistorio atidarymui reikalingas kiek stipresnis įėjimo signalas ir stiprintuvas „nebepakimba“. "

Jei tiksliau tai butu taip:
tranzistorius Tr1 dirba rakto rezimu: buna soties (atidarytas) ir atkirtos (uzdarytas) busenose. Kai nera resistoriaus tarp bazes ir emiterio tranzistorius "sunkiai" uzsidaro, nes yra labai stipriai isotintas ir dar potencialai ant bazes ir emiterio nevienodi. Zinant tai, kad tranzistoriaus uzdarymui reikia suvienodinti bazes ir emiterio potencialus, tam ir dedamas rezistorius. Jis jokios itakos nedaro tranzistoriaus atidarymui, nes jis pakankamai dideles varzos ir i ji atsisakoja labai menka srovele, lyginant su baze-emiteris srove. O vat kai dingsta ant bazes signalas, tranzas be varzos tarp bazes emiterio uzsidaro sunkiai, kartais lieka ir praviras-to pasekoje gali teketi per kolektoriu pakankama relei suveikti srove, todel ir lieka siustuvas TX rezime. Rezistorius trumpai tariant neleidziai tranzui "persisotinti" ir kai dingsta ant bazes itampa, varza suvienodina bazes ir emiterio potencialus ir tranzas patikimai uzsidaro.

Tiek norejau patikslinti, nesuprask blogai.

Su pagarba Nevytas."
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė flaotte 2013-08-27, Ant. 10:43:48

flaotte
Dalyvis
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2012-04-19
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: ly5dk
Antena: UW4HW (morka)
Radijo stotelė: kenwood TS-570

Standartinė Vytautasv 2013-08-27, Ant. 12:57:59

Ir darbiniais dažniais, tai yra ju pralaidumo juosta.
Vytautasv
Senbuvis
 
Pranešimai: 151
Užsiregistravo: 2009-03-24
Miestas: vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: President Harry III ASC
Antena 2: Himalaya
Radijo stotelė 2: Zodiac M-3000 + katilas

Standartinė 8329Sergej 2015-04-12, Sek. 10:33:50

Varza 510 Omu gal ir neblogai, bet kaip su SSB ???
Kondensatorius C8 issikrauna per ta varza ir kai dirbi SSB eina reles drebezgas, tai tada gal ir kondensatori reika daugiau talpos.
8329Sergej
Dalyvis
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2014-04-05
Miestas: Klaipėda

Standartinė 8329Sergej 2016-02-14, Sek. 10:44:16

Sugedo RM KL35 stiprintuvas. Bandem deti skirtingus tranzus,
cia viska aprasiau:
http://cb-klaipeda.lt/index.php?topic=79.0


Gal kazkas buvo susidures? koks ten is tikruju tranzistorius ?
Tokie pat ir KL203 stiprintuve.
8329Sergej
Dalyvis
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2014-04-05
Miestas: Klaipėda

Standartinė leygan 2016-02-14, Sek. 11:26:58

Irf530 kas gaunasi? Atrodo jis netin tinkantis bet pabandyk.

Beto kaskur orginaliai irf520I dedas ir ta viena raidele daug ka keicia... ir kaina atrodo 3kart didesne..
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė 8329Sergej 2016-02-14, Sek. 13:37:53

leygan rašė:Irf530 kas gaunasi? Atrodo jis netin tinkantis bet pabandyk.

Beto kaskur orginaliai irf520I dedas ir ta viena raidele daug ka keicia... ir kaina atrodo 3kart didesne..


Bandem HUF75343P3 kaip raso vienam rusu forume, - netinka
irf520 be raides vietoi 30-35W duoda 18-19W
IRF530 - neturiu
kol kas palikam IRF520
Uzsakiau is lemonos IRFZ24N, ketvirtadieni ateis parasysiu kas gavosi
8329Sergej
Dalyvis
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2014-04-05
Miestas: Klaipėda

Kitas

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Stiprintuvai