antenos kabelio ilgis

Techniniai klausimai apie CB diapazono antenas

Standartinė tdikas 2010-07-11, Sek. 14:32:53

Swr 1,3, todel kad antena ant bagazniko, todel man truksta apie 50cm antenos laido ilgio, jei ant stogo antena, swr rodo 1,7, karpyt dar nenoriu antenos :)
tdikas
Dalyvis
 
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-11-14
Miestas: Kaunas-Marijampole
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: TTI TCB-550

Standartinė Vaidas 2010-07-11, Sek. 14:43:56

nebent labai nori kazka padaryt ypatingo, tada gali karpyt laida ir lituoti intarpus, bet kiekvienas litavimas gali keisti varza kabelio, tai ir swr gali kenkti. taip kad siulyciau nieko nekeist ir kelk ant stogo ta antena.
Signalizacija, el. instaliacija Jūsų namams.
Vartotojo avataras
Vaidas
Senbuvis
 
Pranešimai: 960
Užsiregistravo: 2009-04-28
Miestas: Kaunas
Antena: President MS-145CN
Radijo stotelė: President Truman Turbo

Standartinė Backlazhanas 2010-07-11, Sek. 15:50:23

Kirpk strypa drasiai. As kai draugui derinau tai gal 5 cm nukirpau nes SWR vis apie 2.5 rode.
pilkas >> berlingo
neaiskiai zalios spalvos OOOO 100
Vartotojo avataras
Backlazhanas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: 2008-10-27
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY3VV
Antena: President Texas 1800
Radijo stotelė: President Jackson II
Antena 2: SIRTEL Santiago 1200
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė tdikas 2010-07-11, Sek. 16:11:00

Paskui jau nieks nepirks, kai ML'o ieskosiu :D
tdikas
Dalyvis
 
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: 2009-11-14
Miestas: Kaunas-Marijampole
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: TTI TCB-550

Standartinė Backlazhanas 2010-07-11, Sek. 18:40:19

nemanau. jej zinoma neperdaug nukirpsi :)
pilkas >> berlingo
neaiskiai zalios spalvos OOOO 100
Vartotojo avataras
Backlazhanas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: 2008-10-27
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY3VV
Antena: President Texas 1800
Radijo stotelė: President Jackson II
Antena 2: SIRTEL Santiago 1200
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė armaturinis 2010-07-11, Sek. 22:07:21

2,5 SWR ir 3 cm kirpimas alan 9+ bereikalo... pažįstama... gal pas tave kita situacija, vistik magnetas, o pas mane įgręžiama... problema jungčių kontaktai... galutinis paskutinįkart su mirkazu derinant geriausias reultatas buvo 1,4 SWR po 3cm nukirpimo su balkiu.

net pakalę CB ryšyje fūristai tiek nekarpo... 5cm, biškį kosmosas... tie patys mano 3 cm kosmosas
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė mirkazas 2010-07-12, Pir. 05:39:41

armatūrinis rašė:...

pridursiu
kirpt uztektu tau 1~2cm. Tik ta jungtis suklaidino :-( tave su balkiu. O 5cm tai tikrai nerealu...
forumas- užprogramuotas žlugti, nes jis praktiškai neprižiūrimas o ir aktyvus žmonės čia nereikalingi (jie vadinami perdaug aktyvus :)) 12 am - jėga, nors antena senai padžiauta garaže, nes mašina per daug galinga kad dar su racija važiniet :)))
mirkazas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1351
Užsiregistravo: 2009-12-08
Miestas: WWw
Radijo stotelė: President JFK II

Standartinė armaturinis 2010-07-12, Pir. 13:05:23

mirkazas rašė:pridursiu
kirpt uztektu tau 1~2cm. Tik ta jungtis suklaidino :-( tave su balkiu. O 5cm tai tikrai nerealu...


jau buvęs mažas galiukas prikirptas, jau iš tikro mum su balkiu nereikėjo kirpt nieko. (z) bet šiaip dabar su dideliu skardos gabalu kaip atsvaru susiderina iki ~1,4~1,5 SWR, susimontavus į mašiną, gerai viską susijunginėjus ir kelmą gerai pritvirtinus prie stogo, SWR virš ~1,5 nepakyla, net gerokai pakarpyta, tik jau strypas ištrauktas ant ribos :G
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Alumvagis 2010-07-12, Pir. 17:13:08

armaturinis rašė:2,5 SWR ir 3 cm kirpimas alan 9+ bereikalo... pažįstama... gal pas tave kita situacija, vistik magnetas, o pas mane įgręžiama... problema jungčių kontaktai... galutinis paskutinįkart su mirkazu derinant geriausias reultatas buvo 1,4 SWR po 3cm nukirpimo su balkiu.

net pakalę CB ryšyje fūristai tiek nekarpo... 5cm, biškį kosmosas... tie patys mano 3 cm kosmosas


Mano "rekordinis" kirpimas turbut 15cm yra sieke. Visko pasitaiko. Takart nuo 3 iki 1.3 sbk nustumiau. Kitoms antenoms uztenka 3 mm, ir pastebimi pokyciai. Vienas is siaurajuosciu ir placiajuosciu antenu skirtumo.
Kartais skauda kojas...
...o galvos ne, del mano 1,4 SBK.
Alumvagis
Senbuvis
 
Pranešimai: 167
Užsiregistravo: 2008-09-08
Miestas: kaunas
Antena: Alan S9 Plus CB
Radijo stotelė: Ninja emperor
Antena 2: Bumerangas >
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė armaturinis 2010-07-12, Pir. 23:53:00

Alumvagis rašė:
armaturinis rašė:2,5 SWR ir 3 cm kirpimas alan 9+ bereikalo... pažįstama... gal pas tave kita situacija, vistik magnetas, o pas mane įgręžiama... problema jungčių kontaktai... galutinis paskutinįkart su mirkazu derinant geriausias reultatas buvo 1,4 SWR po 3cm nukirpimo su balkiu.

net pakalę CB ryšyje fūristai tiek nekarpo... 5cm, biškį kosmosas... tie patys mano 3 cm kosmosas


Mano "rekordinis" kirpimas turbut 15cm yra sieke. Visko pasitaiko. Takart nuo 3 iki 1.3 sbk nustumiau. Kitoms antenoms uztenka 3 mm, ir pastebimi pokyciai. Vienas is siaurajuosciu ir placiajuosciu antenu skirtumo.


ar tik ne koks sunkeris netyčia buvo? :) bet ne vien tik būtent siaurajuostiškumas lemia tai... būna kad neatiderinti ilgiai strypo ir ritės tam dažniui...
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė sieras5 2011-02-03, Ket. 00:31:12

nu jo daug teorijos bet dar daugiau atsakymu,nera vieningo,pas mane situacija tokia,gavau dovanu magneta ir prie jo du vobratorius cb ir viena 2m,magnetas be laido,taigi kokio ilgio kabeliuka deti,kad ir reikalui cb vibratoriu uzdeti ir 2m?
gal yra koks praktiskas ilgis?
sieras5
Dalyvis
 
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 2010-08-09
Miestas: Kaunas

Standartinė marijja 2014-06-14, Šeš. 22:37:20

Gal kas nors galetu duoti patarima. Ka tik nusipirkau antena ir pritrukau apie 1m kabelio.
Antena pas mane President Maryland (Antenos tipas 7/8 bangos ilgio
Stiprinimas +5 dBi
Maksimali galia 500 W (PEP)
Dažnių juosta 26 – 28 MHz
SWR 1,1/1
Aukštis 1550 mm
Svoris 0,250 kg
Kabelis su ja buvo 4m ilgioad
Is Anyksciu gaunasi kaip ir brangu del to metro vaziuoti kur nors i spec parduotuve Kaune ar Vilniuj. Kazin kur dar galima tokio kabelio isigyt, kokio pobudzio parduotuves gali tureti? O gal tiktu automobilo radijo antenos kabelis?
marijja
Naujokas
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai

Standartinė LY1GP 2014-06-14, Šeš. 23:17:39

sieras5 rašė:nu jo daug teorijos bet dar daugiau atsakymu,nera vieningo,pas mane situacija tokia,gavau dovanu magneta ir prie jo du vobratorius cb ir viena 2m,magnetas be laido,taigi kokio ilgio kabeliuka deti,kad ir reikalui cb vibratoriu uzdeti ir 2m?
gal yra koks praktiskas ilgis?


Gali dėti bet kokio ilgio laidą su 50 omų bangine varža. Kadangi bet kuriuo atveju laidas bus vos keli metrai, tai optimaliausias pagal kainą ir praktiškumą bus RG-58.
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė LY1GP 2014-06-14, Šeš. 23:21:24

marijja rašė:Gal kas nors galetu duoti patarima. Ka tik nusipirkau antena ir pritrukau apie 1m kabelio.
Antena pas mane President Maryland (Antenos tipas 7/8 bangos ilgio
Kabelis su ja buvo 4m ilgioad
Is Anyksciu gaunasi kaip ir brangu del to metro vaziuoti kur nors i spec parduotuve Kaune ar Vilniuj. Kazin kur dar galima tokio kabelio isigyt, kokio pobudzio parduotuves gali tureti? O gal tiktu automobilo radijo antenos kabelis?


Pagal teoriją laisvai prieinamo TV-SAT kabelio kaip ir negalėtum dėti, radijo antenos kabelis gal ir tiktų, bet jų yra visokių. Realiai gali dėt beveik bet kokį tą metrą, tik aš suabejočiau galimybe juos sujungti be spec jungčių. Lituoti "šyrpotrebo" neišeina dėl labai lievo šarvo ir naudojamo metalo lydinio. Taip, kad vistiek reiks važiuot greičiausiai.
Nusipirkti belekokioj parduotuvėj nenusipirksi. Vienintelis būdas gauti iš "kitur" rasti panaudoto nuimamuose senuose kompiuterių tinkluose.
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė vaikas 2014-06-15, Sek. 00:16:09

marijja rašė:Gal kas nors galetu duoti patarima. Ka tik nusipirkau antena ir pritrukau apie 1m kabelio.
Antena pas mane President Maryland (Antenos tipas 7/8 bangos ilgio
Stiprinimas +5 dBi
Maksimali galia 500 W (PEP)
Dažnių juosta 26 – 28 MHz
SWR 1,1/1
Aukštis 1550 mm
Svoris 0,250 kg
Kabelis su ja buvo 4m ilgioad
Is Anyksciu gaunasi kaip ir brangu del to metro vaziuoti kur nors i spec parduotuve Kaune ar Vilniuj. Kazin kur dar galima tokio kabelio isigyt, kokio pobudzio parduotuves gali tureti? O gal tiktu automobilo radijo antenos kabelis?

i vietinius radistus reikia kreiptis - jei dar reikia galeciau gaut tel.numeri vietiniu .. rasyk i PM
Gulielmas Markonis isrado radija .. Popovas ja išardė..
Vartotojo avataras
vaikas
Senbuvis
 
Pranešimai: 197
Užsiregistravo: 2007-03-14
Miestas: KO05TN
HAM šaukinys: SWL
Antena: Vamzdis is Lytagros
Radijo stotelė: Russian RBM http://www.wftw.nl/rbml.jpg
Radijo stotelė 2: RSB-5 http://www.qsl.net/g4bxd/r805tx.jpg

AnkstesnisKitas

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Antenos