Alan 42 Multi ir President JFK 2 paderinimai

Standartinė 911 2009-02-08, Sek. 01:27:56

Kaip žinia, kiekvienam kanalui atitinka savas dažnis. Šis dažnis yra gaunamas iš stotelėje esančių rezonatorių. Deja šių rezonatorių dažnis yra nepastovus ir plaukioja iš vienos puses į kitą, priklausomai nuo temperatūros. Kitas veiksnys, tai to dažnio suderinimas gamykloje, ten viską daro greitai ir niekas nesėdi ir nežaidžia iki tiek, kad pasiekti tikrai gerą rezultatą. Kas gaunasi kai dažnis yra nuplaukės nuo kanalo dažnio? Ogi nieko gero, kuo toliau dažnis tuo blogiau tave girdi.

Nusprendžiau atlikti eksperimentą su man prieinamomis stotelėmis, viena yra pakankamai populiari Alan 42 Multi, o kita, tai naujove President JFK 2. Šios dvi stotelės priklauso skirtingoms klasėms ir jų kaina skiriasi apie 3 kartus.

Pamatavau išėjimo dažnį Alan 42 Multi stotelės, jis kambario temperatūroje buvo nuplaukęs virš 300 Hz. Tuomet pamatavau President JFK 2 dažnį, jis pasirodė geriau suderintas , nuplaukė truputi virš 100 Hz (taigi 3 kart brangiau ir dažnis 3 kart arčiau idealaus).

Dabar skaitau President JFK 2 instrukcija, ten parašyta, dažnio nuplaukimo ribos +300/-300 Hz, taigi President yra leidžiamose ribose, o Alan 42 Multi nuplaukęs.

Nusprendžiu atlikti kitą eksperimentą. Palieku Alan 42 Multi pusvalandžiui šaltyje, po to matuoju dažnį, na ką galiu pasakyti, nuplaukė dažnis dar daugiau (prie šalčių mane dar blogiau girdės). Tuomet pašildau stotelę, dabar dažnis arčiau normų, bet vis tiek dar toli. Nieko nepadarysi, reikia derinti. Išardau stotelę, paderinu dažnį, pamatuoju, vėl paderinu, vėl pamatuoju. Šiaip derinant tenka pažaisti, nes labai jautrus derinimui, per laipsnį pasuki per daug ir jau žiūrėk dažnis blogesnis nei buvo. Pažaidęs apie 10 minučių pavyko suderinti dažnį prie man norimo.

Dabar Alan 42 Multi turi dažnį geriau suderinta nei President JFK 2. Tai nieko nepadarysi, ardau JFK2. Schemos neturiu (bučiau dėkingas, jeigu kas duotu), bet vietos ten daugiau ir rasti reikiama dalyką lengviau. Randu reikiamą vietą ir vėl žaidžiu apie 10 min. JFK 2 pavyko suderinti netgi dar arčiau prie idealo. Pašildžius ir pašaldžius JFK 2 nuplaukimas pastebimas, bet jis yra aplink centrą ir sudaro +-20 Hz. O tai yra labai gerai.

Kitas dalykas, kuris neduodavo man ramybės, tai mano Alan 42 Multi silpna moduliacija. Kaip ji pasireiškia? O paprastai, kalbi, tavo signalas stiprus, tave girdi toli, bet balsas labai tylus, visi kas girdi sako kalbėk garsiau. Reikia garsiai kalbėti, vos ne rėkti į mikrofoną, kad tave normaliai girdėtu. Kiek girdėjau šitoks dalykas dažnai pasitaiko Alan 42 Multi stotelėse. Žaidimai su išoriniais mikrofonais, rezistoriais, kondensatoriais truputi padėjo, bet norimo efekto nedavė. Taigi, vėl išardęs stotelę, nusprendžiau paderinti moduliaciją (iš pradžių FM, o po to ir AM). Derinau, kalbėjau į mikrofoną, generavau dažnį ir žiurėjau koks gaunasi garsas. Po kelių valandų pasiruošimų, derinimų, matavimų, nusprendžiau pakalbėti į eteri ir paklausinėti kaip mane girdi kiti. Korespondentai moduliacija įvertino kaip gera. Į mikrofoną kalbėjau ramiai ir galiausiai buvau labai patenkintas, kad viskas gavosi.

Turint rankose dvi stotelės, nusprendžiau dar išbandyti visokius „patobulinimus“. Alan 42 Multi turi toki dalyką, kaip 400 kanalų nuliukuose (P.X) ir 400 kanalų penketukuose (R.U). Tam reikia išardyti stotelę ir sulituoti tam tikrus kontaktus, bet kaip mano stotelėje jau tai buvo padaryta, tai nusprendžiau dar pažaisti su galingumu. Nieko stebuklingo nesitikėjau. Paderinau ant maksimalaus galingumo ir prie 13,8 V vos vos truko iki 5W, o prie 15V jau buvo truputi virš 5W. Žodžiu neverta prievartauti stotelės, suderinau ant 4W prie 13,8 V ir pamatavau dar prie 15 V, kur gavosi arti 5W. Surinkau atgal ir nusprendžiau pažiūrėti, ką įdomaus gali JFK 2.

JFK 2. Turi vieną modifikaciją, kuri leidžia naudoti daugiau galingumo ir 400 kanalų penketukuose (R.U), tam reik perkirpt vieną laidą, ir perjungti trumpiklį. Nesigilinsiu į bandymus, tik pasakysiu taip, Viien trumpiklio perjungimas neduos galios ir R.U, kaip ir vien laido kirpimas (išlitavimas) neduos galios. Kažkoks ribotas panaudojimas, nepatiko man, sutvarkiau viską, įlitavau laidą į vietą, trumiklį atgal, dabar standartinis JFK 2.

Pastebėjau toki įdomu dalyką, apie kurį kalbėjo kiti žmonės, kur ASC funkciją naudoja. Esant stipriam signalui ir perkrovimui mikrofono korespondento arba permoduliacijai ASC blokuoja tas dalis kai pašnekovas labai arti mikrofono kalbą, arba pasako ką per garsiai. Atjungus ASC, per tuos momentus jaučiasi perkrovimas korespondento mikrofono arba moduliacijos ir dėl garso iškraipymo net garsiakalbis sutraška. Labai panašu kai televizoriaus garsą iki galo užsukti ir stiprintuvas ant ribos įnešinėja iškraipymus. Tas pats netgi užsukus RF gain, kad sumažinti signalo lygį. Signalo lygis gaunasi tuomet mažas, bet vis tiek tie garsus momentai yra blokuojami, nes ne signalo lygis kaltas, o jo kokybė. Kas susidurs su tokia situaciją, paprašykite korespondento sumažinti mikrofono jautrumą arba laikyti jį toliau nuo burnos arba išvis paderinti moduliacijos gylį.
Čia tiek nusprendžiau išdėstyti apie šias stotelės. Dabar džiaugiuosi, kad tvarkingai veikia abi.

Jeigu kas norės pamatuoti dažnio nuplaukimą, arba paderinti dažnį ir moduliaciją Alan 42 Multi arba dažnį President JFK 2 , rašykit, galėsiu padėti, nes žinau kas ir kaip. :wink:

Jeigu matote netikslumų, pataisykite.
Vartotojo avataras
911
Senbuvis
 
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2007-12-11
Miestas: Vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: SelfMadeDipole
Radijo stotelė 2: President JFK II

Standartinė Mimoproxodil 2009-02-08, Sek. 12:32:38

Labai 5domu ir aktualu. Galima būtų į patį kreiptis dėl metodikos derinimo Alan 42?
Kokių "pokazometrų" reikia?
Pulkininkui bėgioti negalima: taikos metu tai sukelia juoką, o karo - paniką.
-----------------------------
Alan 42 Multikas + Sirio AS100
Vartotojo avataras
Mimoproxodil
Dalyvis
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2009-01-11
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42

Standartinė 911 2009-02-08, Sek. 13:20:19

Jeigu derini siustuvo dazni, tai be abejo reikia daznomacio ir ziniu kas ir kaip derinama. Nes pvz. vakar matavau Alan 42 Multi, temperaturos pokytis 20 laipsniu, o daznis nuvaziavo per 160 Hz. Tai derinant, reikia atsizvelgti kiek plaukioja tas daznis, i kuria puse, ir kokiomis temperaturinemis salygomis naudojama stotele.

Jeigu derini AM moduliacija tai reikia generatoriaus (uztenka kad ir su kompu generuojamo signalo) ir oscilografo, stebeti kas vyksta.

Jeigu nori derinti FM moduliacija, tai namu salygom uztenka geros stoteles pajungtos prie kompo, programines irangos, tureti keleta irasu normalaus signalo palyginimui. Aisku karts nuo karto paziureti ar neuzlipi ant gretimu kanalu. Ir komentaru is korespondentu, kai jau viskas padaryta.

Man likes blogas iprotis rekti i stotele, siandien mieste parekiau, tai namie automatiskai isirase pokalbis, paziurejau, o ten permoduliacija, ASC uzsikimsa, o ramiai kalbant viskas grazu, garsu ir aisku. Cia irgi gaunasi, kad reikia i stoteles naudojama aplinka atsizvelgti.

Zodziu jeigu kam reikia, pamatuoti siustuvo daznio, paderinti ji, kreipkites, padesiu.
Vartotojo avataras
911
Senbuvis
 
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2007-12-11
Miestas: Vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: SelfMadeDipole
Radijo stotelė 2: President JFK II

Standartinė Mimoproxodil 2009-02-08, Sek. 13:47:24

Tai jau kreipiuosi :)
Man irgi visi sako, kad silpnas mikrofonas.
Pulkininkui bėgioti negalima: taikos metu tai sukelia juoką, o karo - paniką.
-----------------------------
Alan 42 Multikas + Sirio AS100
Vartotojo avataras
Mimoproxodil
Dalyvis
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2009-01-11
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42

Standartinė Mimoproxodil 2009-02-12, Ket. 16:39:09

Dekoju 911 už puikiai suderintą Alaną ir pasidalinimą patirtimi. Jau ir aš nebijau savo "racijos" atsidaryti.. :D
Pulkininkui bėgioti negalima: taikos metu tai sukelia juoką, o karo - paniką.
-----------------------------
Alan 42 Multikas + Sirio AS100
Vartotojo avataras
Mimoproxodil
Dalyvis
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 2009-01-11
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42

Standartinė 911 2009-02-13, Pen. 13:13:51

Prie kompo jungiama atramine gerai veikianti stotele, geriausiai gero gamintojo, naudojant isorinio garsiakalbio lizda. O derinama stotele jungiama atskirai per apkrova prie oscilografo, daznomacio arba kokio tau reikia prietaiso.
Kompas leidzia isanalizuoti garso signalo spektra ir lygi. To reikia tam, kad nepersistengti su derinimu arba kad nepaderinti i priesinga puse. Bet tam reikia tikrai geros stoteles, nes jeigu atramine bus bloga, tai po derinimo gali buti blogiau nei pries.
Vartotojo avataras
911
Senbuvis
 
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2007-12-11
Miestas: Vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: SelfMadeDipole
Radijo stotelė 2: President JFK II

Standartinė 911 2009-02-14, Šeš. 12:25:48

Na jeigu dar yra zmoniu, kuriem reikia rekti i Alan 42 Multi mikrofona, kad juos normaliai girdetu, kreipkites, paderinsiu. Nebijuokit as is to biznio nedarau, kazkiek tik apmoku savo hobi.
Vartotojo avataras
911
Senbuvis
 
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2007-12-11
Miestas: Vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: SelfMadeDipole
Radijo stotelė 2: President JFK II

Standartinė Cobra 2009-02-16, Pir. 14:30:51

Labas. Labai gera darba atlikai su stotelem, man kaip tik rupi tas klausimas del alano. Visi mano pasnekovai sako kad mane labai tiliai girdi. Tai jau i kitas stoteles dairiausi. Bet man daugiau tinka alanas del kompaktiskumo, imetei i kisene ir eini sau namo. Gal galetum ir man padeti sio klausimu? Jeigu taip tai kaip su tavim susisekti?
Saukynis "Dzipukas"
Vitara '93, body 2'', susp 2'', BFG M/T 31'',Harry II ASC, Warn 8274, Garmin.
Cobra
Naujokas
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2008-09-05
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio SNAKE 27
Radijo stotelė: President Harry II ASC

Standartinė 911 2009-02-16, Pir. 15:00:41

As tau i PM kontaktus imeciau
Vartotojo avataras
911
Senbuvis
 
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2007-12-11
Miestas: Vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: SelfMadeDipole
Radijo stotelė 2: President JFK II

Standartinė Cobra 2009-02-16, Pir. 19:51:57

Aciu 911 uz pagalba, tikrai buvo idomu pamatit realius parametrus mano stoteles, ir istikruju jie buvo nuplaukie uz gamintojo paskelbtus parametrus. Trupuciuka paderinus situacija tikrai pagerejo :D
Saukynis "Dzipukas"
Vitara '93, body 2'', susp 2'', BFG M/T 31'',Harry II ASC, Warn 8274, Garmin.
Cobra
Naujokas
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2008-09-05
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio SNAKE 27
Radijo stotelė: President Harry II ASC

Standartinė Maistra 2009-03-09, Pir. 13:32:34

Sveikas, 911! Turiu ir aš Alan-42, gal galėtum kada pakrapštyt? Kai iš namų atsinešu, tai veikia kaip ir gerai, bet jei pernakvoja mašinoj, tai kartais pradedu manyt gal anteną nupūtė.Mestelk savo kontaktus paštan, mūsų gelbėtojau :)
Alan42 Sirio Performer800
12AM
29EU
Maistra
Dalyvis
 
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 2008-06-14
Miestas: Vilnius-Alytus

Standartinė Carisma 2009-03-09, Pir. 13:43:27

Maistra rašė:Sveikas, 911! Turiu ir aš Alan-42, gal galėtum kada pakrapštyt? Kai iš namų atsinešu, tai veikia kaip ir gerai, bet jei pernakvoja mašinoj, tai kartais pradedu manyt gal anteną nupūtė.Mestelk savo kontaktus paštan, mūsų gelbėtojau :)


Pas mane tas pats. Kai pernakvoja minusineje temperaturoje pirmus siuntimus siuncia labai silpnai kad beveik niekas nepriima. Silta stotele dirba puikiai. Priemimui dirba gerai ir salta. Tai gal taip yra su visais 42 Alanais?
Carisma
Senbuvis
 
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 2008-08-25
Miestas: Vilnius

Standartinė 911 2010-06-10, Ket. 19:47:18

Nutariau pasidalinti informacija, nes vis tiek duoną iš kitų dalykų valgau, čia tik hobis, o žmonėm gali sutaupyti vieną kitą litą.

Dėmesio, senai neardžiau Alan 42 stotelės, todėl pateikta informacija yra iš atminties. Tikiuosi atmintis gera. Todėl bet kokia modifikacija ar derinimas yra jūsų atsakomybėje ir jeigu dėl nežinojimo arba rankų kreivumo padeginsite ar kaip nors kitaip pagadinsite savo ar kito stotelę, tai galėsite kaltinti tik save. Aš tik pateikiu informaciją bendram išsilavinimui.

Pasitaiko Alan 42 stotelių su nepakankama FM moduliacija. Dažnai pasireiškia tuo, kad tenka rėkti į mikrofoną, kad tave išgirstu FM moduliacijoje.
Pasidalinsiu patirtimi, kaip tą ištaisyti.
Pirmiausia reikės atsukti stotelės galinę sienelę, tuomet atsukti aliuminio plokštelę, kuri ekranizuoja stotelės vidurius. Dabar ant pažymėto potenciometro (žr. paveikslą), reikia su markerių pažymėti pradinę padėtį (kad reikalui esant gražinti atgal). Dabar su atsuktuvu atsargiai pasukti potenciometrą (paderinamą varžą) pagal laikrodžio rodyklę apie 90 laipsnių (ketvirtis apsukimo). To turėtu pakakti moduliacijos praplatinimui. Priklausomai nuo gamyklinių derinimų gali prireikti mažiau nei ketvirčio apsukimo. Dabar susukti stotelę atgal ir bandyti pakalbėti į eterį, tegul kas nors pakomentuoja kaip jus girdi.

Jeigu pastebėsite, kad yra klaidų (neteisingos informacijos), būtinai parašykite arba ištaisykite.

alan42_fm_dev.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
911
Senbuvis
 
Pranešimai: 190
Užsiregistravo: 2007-12-11
Miestas: Vilnius
Antena: Alan ML145 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: SelfMadeDipole
Radijo stotelė 2: President JFK II

Standartinė Sanwas 2010-07-22, Ket. 11:49:05

911 pradzoje sios diskusijos rasiai kad derinai dazni nes buvo nuplaukes, labai butu idomu suzinoti ka ten sukiojai ar dariai tam dazniui sureguliuoti. ir kokia riba turi buti, nuo kurios jis nuplauke???
Sanwas
Naujokas
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2010-07-22
Miestas: panevezys

Standartinė Kancler 2015-03-09, Pir. 20:24:37

Sveiki, gal kas noretu apsiimti pareguliuot stotele vilniuje?
Kancler
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2007-03-06

Kitas

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Radijo stotys

cron