muziejus prie Vilniaus LRTC

Standartinė skystis 2011-01-15, Šeš. 12:28:17

muziejus prie lrtc: http://www.technologijos.lt/n/pranesima ... 18&l=1&p=1

Prie Vilniaus TV bokšto eksponuojama istorinė palydovinio ryšio antena
Minint Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 20-ąsias metines prie Vilniaus TV bokšto pastatytas pirmasis būsimo istorinio antenų parko eksponatas. Tai palydovinio ryšio antena „Nera“, kurią 1991 m. mūsų šaliai padovanojo Norvegijos telekomas. Ši antena sovietų agresijos metu buvo naudojama Aukščiausiosios Tarybos rūmuose ryšiui su pasauliu užtikrinti.
„Gavę Lietuvos nacionalinio muziejaus sutikimą eksponuoti anteną „Nera“ mūsų bendrovės teritorijoje, mes stengėmės ją kuo skubiau pastatyti, kad jau sausio 12-ąją į Laisvės gynėjų dienos minėjimą susirinkę žmonės turėtų galimybę ją apžiūrėti“, – sako AB Lietuvos radijo ir televizijos centro generalinis direktorius Gediminas Stirbys.
Jo teigimu, LR Seimo kanclerio Jono Mileriaus siūlymas norvegų padovanotą anteną eksponuoti prie Vilniaus TV bokšto sutapo su Lietuvos radijo ir televizijos centro planais ir paskatino bendrovę skubiai pradėti istorinio antenų parko idėjos įgyvendinimą.
„Palydovinio ryšio antena „Nera“ – visai šaliai reikšmingas istorinis eksponatas. Džiugu, kad jis surado tinkamą, su tautos kovomis už laisvę susijusią ir visai visuomenei prieinamą, vietą“, – sako Jonas Milerius.
Šalia palydovinio ryšio antenos „Nera“ bus statomi kiti Lietuvos telekomunikacijų raidą reprezentuojantys eksponatai. Pagal parengtą projektą sutvarkius aplinką, ekspoziciją su 7 jau nebenaudojamomis antenomis planuojama pristatyti šių metų vasarą.

rsz_palydovinio.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
skystis / LY4VV
Vartotojo avataras
skystis
Senbuvis
 
Pranešimai: 204
Užsiregistravo: 2009-02-07
Miestas: vilnius
HAM šaukinys: LY4VV
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: TTI TCB-550
Radijo stotelė: Midland 78 plus
Antena 2: Alan Energy 5/8 CB
Antena 2: EURO 145 ECB
Radijo stotelė 2: TTI TCB-880
Radijo stotelė 2: Wouxun KG-UVD 1P

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Bendras Kitas radijo ryšys RTV