Apie mėgėjišką radiją

Standartinė flaotte 2013-12-11, Tre. 17:30:49

Neformaliausia ir maloniausia kalba yra CB dažniuose Vilniuje. Vartotojų daug, draugiški, beveik nesikeikia. ryte bei vakare šneka daugiau apie eisma nei apie bulves.

Per retransliatorių šneka apie bulves, apie tai kaip važiuoja namo, kaip ant kalniuko atsidaro, o pakalnėj nebeatsirado retransliatorius... Aie esamas būsimas varžybas (kas yra gerai!) ir šiaip lietuvių kalbą darko.
Retransliatoriams ir pan pilnai užtenka B kategorijos.

Mano manymu nėra ko perdaug bausti 4w baofengų naudotojų, kad plačiausiose juostose šneka nevisai ten, kur reikia. Jei ant viršaus niekam nelipa, tai reikia džiaugtis, kad naudojasi racijomis. Ar tai ham ar pmr diapazonas, vieni kitiem nelabai ir trukdo. Ašku retransliatoriai ir šaukimo kanalai nėra ta vieta, kur reikėtų lysti. Vietos yra ir tikrai užteks visiems, pagal racijos siuntimo atstumą ir mėgėjų populiacijos tankį žiūrint.

Didžiausi ham trukdžiai būna radarai ir dėl pirmų vietų besivaržančios stotys varžybų metu: kažkada psk varžybose, kur maksimali galia 100w vienas ukrainietis sėkmingai perkrovinėjo mano imtuvą, stovintį vilniuje.
flaotte
Dalyvis
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2012-04-19
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: ly5dk
Antena: UW4HW (morka)
Radijo stotelė: kenwood TS-570

Standartinė LY1GP 2013-12-11, Tre. 23:21:11

Normalu - esu girdėjęs eteryje (rusiškam): "kiek pas tave galios?", "normaliai - 1 kilovatas... kai mikrofonas išjungtas..." :)
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė vytasbl 2013-12-11, Tre. 23:35:13

Jo supratau ham tik isskirtiniam ir tik savos kalbos kaip priemi ne nepiemi tai luzeris
Ir diskusijos nera gaila kad jus toki isskirtiniai iki
INTEK M- 495 power arba Alan 102 + President Florida antena arba S9
Uzmiestis 12 am PL ; Vilniui 19 fm EU
vytasbl
Dalyvis
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2008-05-18
Miestas: Vilnius

Standartinė LY3BRA 2013-12-12, Ket. 09:15:52

Kas del QRO,esu girdejas kaip vienas ruselis guodes ,kad pas jy tik 4kw,o pas kaimyna 7kw .Buna ir taip :D
Nirvana ne už kalnų.
Vartotojo avataras
LY3BRA
Senbuvis
 
Pranešimai: 592
Užsiregistravo: 2008-08-20
Miestas: Prie greitkelio

Standartinė flaotte 2013-12-12, Ket. 13:45:46

vytasbl rašė:Ir diskusijos nera gaila kad jus toki isskirtiniai iki


Nieko mes neišskirtiniai :mrgreen: Aš va turiu A kategorijos licenziją,patirtis tokia:
HF naudoju pagrinde skaitmeniniuose režimuose vakare užmegzti vieną kitą ryšelį, FM raciją su laisvų rankų įrangą PMR dažniuose su žmona grybaudamas ar kalvarijų turguj vaikščiodamas. Kartais sudalyvaudavau aktyvumo vakaruose, bet sudėtinga laiką ištaikyti.

Kol viską išsiaiškinau daug daug kankinau LY1GP, LY3PQ/M0NPQ, kažkiek LY1CT, LY2NY. Jie visuomet maloniai konsultavo ir pasižymėjo neeiline kantrybe aiškinant durnus dalykus :)
Turbūt pagrindinė išvada būtų kilus klausimui kreiptis ne į radio mėgėją grandą, su tūkstančių diplomų ir buto vertės radio stotimi, bet į prijaučiantį pakonstruojantį "smulkesnio" kalibro mėgėją, kuris užsiima šiaip, savo malonumui nesiekdamas aukštumų. (+) (+) (+)
flaotte
Dalyvis
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2012-04-19
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: ly5dk
Antena: UW4HW (morka)
Radijo stotelė: kenwood TS-570

Standartinė LY1GP 2013-12-15, Sek. 19:29:20

Nieko ten manęs nekankinai :)
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Bendras Kitas radijo ryšys HAM

cron