tti TCB-770/771 RU ir PX standartai

Standartinė armaturinis 2010-05-15, Šeš. 11:50:22

Kaip TCB-770/771 modeliukui atidaryti RU ir PX standartus? Gal kažkas panašaus kaip TCB-660 modeliui?
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė v.pavardenis 2010-05-15, Šeš. 17:27:53

armaturinis rašė:Kaip TCB-770/771 modeliukui atidaryti RU ir PX standartus? Gal kažkas panašaus kaip TCB-660 modeliui?

turėtų būti identiškai
Vartotojo avataras
v.pavardenis
Senbuvis
 
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 2006-08-17
Miestas: Druskininkai-Vilnius

Standartinė armaturinis 2010-12-15, Tre. 12:22:58

Tikrai viskas identiškai. Tik jau RU/PX tinklelių kraštuose galios lieka vos vos ~0,5W. PX tinklelio d blokas atitinka PL tinklelį; RU tinklelio d blokas atitinka EU tinklelį (jei neapsirinku).
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė LY3BRA 2010-12-15, Tre. 16:29:56

Jus visiskai teisus kolega :D
Nirvana ne už kalnų.
Vartotojo avataras
LY3BRA
Senbuvis
 
Pranešimai: 592
Užsiregistravo: 2008-08-20
Miestas: Prie greitkelio

Standartinė KirminuX 2010-12-15, Tre. 20:44:08

armaturinis rašė:Tikrai viskas identiškai. Tik jau RU/PX tinklelių kraštuose galios lieka vos vos ~0,5W.

O jei perderint anteną? Man su tiuneriu galia pašoka pas Alaną 42 Multi. Tiksliau indikatorius rodo daugiau siunčiamos galios.
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė armaturinis 2010-12-16, Ket. 00:27:40

KirminuX rašė:
armaturinis rašė:Tikrai viskas identiškai. Tik jau RU/PX tinklelių kraštuose galios lieka vos vos ~0,5W.

O jei perderint anteną? Man su tiuneriu galia pašoka pas Alaną 42 Multi. Tiksliau indikatorius rodo daugiau siunčiamos galios.

Su Alan 42 turbūt kiti reikalai... nors... galbūt ir tie patys... buvo iš pradžių beveik idealiai 25.500-25.700 MHz inverted V suderinta, tai galią rodė diapazono pradžioje (25.610 MHz) visus pilnus 4 W'atelius. Bet tik tokiu atveju, pilna galia pasiekiama, jei kraštuose (25.610 MHz / 30.110 MHz) antena beveik idealiai suderinta, nes mano pastebėjimu žymiai greičiau krenta galia prie mažesnio SBK pablogėjimo... Sunku dabar tiksliai skaičiais pasakyt... bet įprastame CB ruože (26.960-27.400 MHz) SBK esant virš 1,5 galia krenta galbūt kokiu ~0,05W~0,1W... o kraštuose netgi esant tokiam pat SBK galia krenta ~0,1~0,2W. O kai buvo idealus inverted V 25.500-25.700 MHz ruožui, tai ties 30 MHz (30.110 MHz) SBK stovėjo virš 3, t.y. rodė, kad antena yra gerokai per ilga šio dažnio ketvirčiui bangos ilgio, bei stotelės S-metras jau visai nieko nerodė (tik siuntimo ženkliuką TX), SBK matuoklio galios rodyklė vangiai pakilo iki vos 0,5W... Paderinus iki beveik idealaus SBK įprastam CB ruožui (26.960-27.400 MHz), t.y. patrumpinus anteną, stotelės S-metras ties 30 MHz (30.110 MHz) vis dar nieko nerodo, bet SBK jau mažiau nei 3, bei galia jau truputį daugiau nei 0,5W.

Primenu, kad galios parodymai yra preliminarūs, matuoti ne su 50 OM apkrova ir ne profesionaliu reflektometru (SBK matuokliu), o įprastu lenkišku sunker reflektometru, bei minėta 1/4 inverted V antena.
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Alumvagis 2010-12-16, Ket. 08:57:02

Idomu suzinot su kuo kalbates situose "CB pakrasciuose". Teoriskai neidomu, tiesiog praktiskai, ar pavyko kam nors su kuom nors uzmegzt rysi?
Kartais skauda kojas...
...o galvos ne, del mano 1,4 SBK.
Alumvagis
Senbuvis
 
Pranešimai: 167
Užsiregistravo: 2008-09-08
Miestas: kaunas
Antena: Alan S9 Plus CB
Radijo stotelė: Ninja emperor
Antena 2: Bumerangas >
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė KirminuX 2010-12-16, Ket. 13:22:18

Alumvagis rašė:Idomu suzinot su kuo kalbates situose "CB pakrasciuose". Teoriskai neidomu, tiesiog praktiskai, ar pavyko kam nors su kuom nors uzmegzt rysi?

Asmeniškai aš pats net nebandžiau, bet klausytis teko ir manau, kad ryšių padaryti ties CB pakraščiais įmanoma ypač naudojantis pašildymo įranga, nes pasukiojus ir pasiklausius tikrai būna, ypač vasarą, ką būtų galima pabandyt užkalbinti. O jei yra galimybės dirbti SSB moda tuose diapazonuose, tai tikrai yra su kuo ryšius daryt. Egzistuoja toks dalykas - vadinasi Freebanding ( http://en.wikipedia.org/wiki/CB_radio_i ... reebanding ).
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė armaturinis 2010-12-16, Ket. 14:05:48

Aš taip pat nebandžiau užmegzti ryšį pakraščiuose, nors galbūt paeksperimentuot būtų visai ir nieko, tik žemiau CB kaip ir nelabai tame pakraštyje galiu dirbt, čia būčiau dar nelegalas su B kat., o aukščiau CB ko gero jau ir legalus būčiau :) Na dar moduliacijų atžvilgiu mano tti stotelė nedėkinga, neturi SSB...
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė KirminuX 2010-12-16, Ket. 15:42:13

armaturinis rašė:Aš taip pat nebandžiau užmegzti ryšį pakraščiuose, nors galbūt paeksperimentuot būtų visai ir nieko, tik žemiau CB kaip ir nelabai tame pakraštyje galiu dirbt, čia būčiau dar nelegalas su B kat., o aukščiau CB ko gero jau ir legalus būčiau :)

B klasės leidimas leidžia dirbti 3,5-3,8 MHz, 21,0-21,45 MHz, 28,0-29,7 MHz ruožuose. Bet freebandingas netelpa nei į vieną nei į kitą - freebandingas yra prisiglaudęs prie CB šonų. Iš esmės tai yra radijo piratavimas - darbas nelegaliuose diapazonuose nepriklausomai nuo leidimų.
armaturinis rašė: Na dar moduliacijų atžvilgiu mano tti stotelė nedėkinga, neturi SSB...

Daaaug prarandi :D O šiaip, galima bandyti paėmus dvi stoteles įjungus AM moduliaciją sudėti jas vieną šalia kitos (rodos reikia statmenai viena kitai sustatyt) ir taip galima gauti SSB bent pasiklausymui. Tiesa, stotys turi būti heterodininės :)
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė armaturinis 2010-12-16, Ket. 16:11:51

Ne tiek toli žemyn turėjau omenyje, bet nesvarbu :)

Hmmmm... įdomi čia idėja su dviem stotelėmis :roll: (+) o kaip su antenos pajungimu? be to, pas mane visame free-band'o ir CB ruože ~3 balus signalo pagal stotelės S-metro parodymus vien šiuklynas užima...
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė KirminuX 2010-12-16, Ket. 17:02:42

armaturinis rašė:Hmmmm... įdomi čia idėja su dviem stotelėmis :roll: (+) o kaip su antenos pajungimu?

Matai. Čia kalba apie priėmimą, tai su antena paprasčiau nei siunčiant. Paprasčiausiai vienos stotelės heterodinas sukuria slopinimą vienam AM šonui ir iš am lieka vienašonė moduliacija. Kitaip sakant, viena stotelė gali būti net neprijungta prie antenos ir, aišku, gali būti visiškai užtildyta - svarbu dirba heterodinas.
be to, pas mane visame free-band'o ir CB ruože ~3 balus signalo pagal stotelės S-metro parodymus vien šiuklynas užima...

Taip jau yra su tuo diapazonu, daug ten šiukšlių pasitaiko, bet šiaip kur nors kaime, tai tikrai gana ramu dėl triukšmų, o eteris vasarą ir Saulės aktyvumo metu tikrai ten būna gyvas, ypač į aukštesnę pusę.
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė mirkazas 2010-12-16, Ket. 19:20:21

KirminuX rašė:... bet šiaip kur nors kaime, tai tikrai gana ramu dėl triukšmų...

Vat jam ir sakau, kad aukštos įtampos trasa vis dėl to fonuoja. Ir tai jis girdi 3 balais
forumas- užprogramuotas žlugti, nes jis praktiškai neprižiūrimas o ir aktyvus žmonės čia nereikalingi (jie vadinami perdaug aktyvus :)) 12 am - jėga, nors antena senai padžiauta garaže, nes mašina per daug galinga kad dar su racija važiniet :)))
mirkazas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1351
Užsiregistravo: 2009-12-08
Miestas: WWw
Radijo stotelė: President JFK II

Standartinė armaturinis 2010-12-16, Ket. 22:05:09

Suprasta KirminuX. Reikės išbandyt, galbūt netyčia ką ir nugirsiu, nors mano krašte nelabai dirbama netoli CB ruožo SSB moduliacija, bet galbūt netyčia iš kur nors, ką nors pasiseks nugirst :)

O kas liečia šiukšles, labiau QRM, t.y. el. prietaisų ir su jais susijusių dalykų skleidžiamų trikdžių pobūdžio šiukšlės. Bent mano giliu įsitikinimu, fonuoja ne 10 kV linijos išraizgytos vos ne prie pat mano namo, bet paties namo el. įvadas, prietaisai.
Vasarą, kol CB įranga buvo automobilyje, netgi arčiau aukštos įtampos linijos, QRM šiukšlių buvo žymiai mažiau, retkarčiais tik buvo pasiekiamas 3 balų signalo stiprio šiukšlynas, kartu su QRN (atmosferiniais trikdžiais) ir "TROPO" šiukšlėmis, pagal stotelės S-metro skalę. Perkėlus CB įrangą iš automobilio į namus, šiukšlynas ryškiai pastiprėjo. Iš pradžių galvojau, kad man čia "kenkia" aukštos įtampos linija, bet pasirodo be reikalo tą liniją kaltinu.
Išvada: reikia kardinaliai keist antenos "dislokaciją" - kelti gerokai virš namo stogo arba statyti kur nors toliau nuo namo ir virš namo stogo bei aukštos įtampos linijos.
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Radijo stotys TTI

cron