CB motocikle

Klausimai, atsakymai, patarimai. Ką pirkti, ką pasirinkti

Standartinė civic 2014-05-06, Ant. 09:29:22

Sveiki,
Esu naujokas šiame forume, temas pranaršiau, neradau nieko panašaus. Žodžiu visi čia diskutuoja apie CB stoteles, bet jos būna arba stacionarios arba didelės automobilinės o aš vat įsigeidžiau kažko tokio motocikle. Taigi, apie CB stoteles per daug neišmanau, tai sukonkretinsiu ko noriu:
1) Joms reikia antenos, taip? Jos būna visada atskiros ar gali būti inteegruotos ir į pultelį? Jei atskiros, tai reiktų nedidelės antenikės, nes prie motociklo maža vitų kur jas tvirtinti.
2) CB gali būti kaip paprastos racijos, t.y. pultelis, antena, ant jo spaudi mygtuką ir kalbi, taip? O man gerai būtų, kad kalbėjimo mygtuką eitų atskiru laidu išvesti ant vairo ar šalmo, nes jei pultelis bus striukės kišeniuje, nelabai ten ką prispaudinėsi. Taip pat reiktų ir ausinių bei mikrofono išvedimo, nes vėl į striukę neprikalbėsi kažko daug. Ausinės su mikrofonu specialiai motociklams yra ebėjuj už keliolika litų, su standartine jungtimi.
3) Maitinimas? 12 v tinka, nuo prikūrkės? Pas mane yra integruota, kituose motuose galima atskirai už keliolika litų nusipirkt iš Lemonos ir pasijungt. Ar gali būt ir akumuliatorinės, kas būtų irgi visai patogu, jei laikytų bent kokias 6 valandas.
Taigi, kur galima Lietuvoje nuvažiuoti pasižiūrėti tokių dalykų? Ir gal galit kas bent kelis modelius pagal mano poreikius pavardinti?

Iš anksto dėkingas už atsakymus.
civic
Naujokas
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2014-05-06
Miestas: Vilnius

Standartinė leygan 2014-05-06, Ant. 14:10:34

alan 42 nesiojama racija nedidele priedas ausine i salma. +12V i racija.. ir psio.
+ antena belenkokia
ir vualia
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė KirminuX 2014-05-07, Tre. 01:22:46

Ar tikrai reikia CB. Motocikletai dažniau naudoja ką nors iš 70cm diapazono. Europoje tesingiausia būtų PMR446. Bet teisiškai reglamentuotas galingumas mažokas, nors važiuojant grupėje - pakankamas. JAV situacija geresnė - ten yra GMRS ir FRS, kurie būna su geresne galia. Kartais tokios amerikoniškos produkcijos naudotojų būna atsiveža ir pas mus. Visa tokia įranga jungiama su šalmo garnitura ir viskas susimontuoja ant motociklininko. Ir nereikia visokių antenų montuot.
Vis tik pirmas klausimas ar tikrai reikia CB, ir jei reikia tai kodėl?
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė civic 2014-05-07, Tre. 08:11:24

Malonu sulaukti atsakymų :)
Leygan: Alan 42, tai čia būtų šitokia?. Kaip matau iš jos yra ir mikrofono išėjimas, tai užskaitau. Tik įdomu, kiek laiko atlaiko jos baterija. Ir kokios antenos jai reikėtų.
KirminuX: Man įrangos reikia tam, kad galėčiau bendrauti su keleiviu ir jei važiuojju grupėje, tai kad su kitais moto. Ir dar būtų malonu, jei eitų pabendraut kažkokiu standartiniu dažniu, kurį naudoja visi fūristai ir pan. Bet aišku viskas aatsiremia į kainą ir kokybę. Dėl ko aš manau, kad netinka paprastos stotelės (sorry, nežinau, kaip tiksliai išsireikšt), tai nes jei nusiperku tarkim kažką tokio, tai su savo keleiviu bendraut galėsiu, bet jei važiuosiu grupėje ir kiti vairuotojai turės kitokios firmos produkciją, tai su jais susisiekti neišeis, nes skirsis dažniai ar dar kas nors, taip? Plius dar jei daug nekainuotų, būtų įdomu ir su fūristais pabendraut dėl mentų ir pan, bet šitas galbūt nėra taip svarbu. Tai vat ir galvoju iš tikro, ko man reikia,jei kažkur kažko nedasakiau, leiskit man žinot :cry:
civic
Naujokas
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2014-05-06
Miestas: Vilnius

Standartinė Backlazhanas 2014-05-07, Tre. 08:17:39

PMR446 manau tinkamesnis tavo poreikiams, CB turesi daug galvosukiu del antenos, rysio atstumo ir produktu kainos.
pilkas >> berlingo
neaiskiai zalios spalvos OOOO 100
Vartotojo avataras
Backlazhanas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: 2008-10-27
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY3VV
Antena: President Texas 1800
Radijo stotelė: President Jackson II
Antena 2: SIRTEL Santiago 1200
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė JAUGARO 2014-05-07, Tre. 08:56:18

Sveiki kolegos,
jau kokius 3 metus naudoju CB stotelę, sumontuotą ant čioperio. Jau ne vienas mano "kūrinį" matė. Žadu būti su juom Vilniaus meet'e. Šiaip - tai reikės stotelės sumontavimo įpatumus aprašyti forume....

Jaugaro
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė KirminuX 2014-05-07, Tre. 23:28:23

Alan 42, savos baterijos neturi, o komplekte yra dvi „apkabos“ AA piršteliams. Tarnavimo laikas priklauso nuo sukrautų pirštelių talpos. 5-6 valandas tikrai laikys daugeliu atveju, nebent visą laiką ištisai kalbėtum arba būtų priimamas signalas - siųstuvas ir garsiakalbis suvalgo daugiausiai energijos. Šiaip, tai visos rankinės racijos 5-6 valandas paprastai ištarnauja.
Kalbant apie CB motocikle. Žinoma, kad galima susimontuot, čoperyje net ir visai patogiai, bet galvą tikrai gali tekt pasukt. Bet pasvarstymams:
1) Vis tik ant motocikletės tenka važiuoti su šalmu - t.y. kliūtis garsui į ausis - todėl logiška, kad gali būti net labai reikalinga ausinė.
2) Kaip bebūtų - važiuojama gana atvirai ir vėjas labai nesunkiai gali „užpūsti“ mikrofoną - vėl gi, gerai jei mikrofonas paslėptas nuo vėjo (pvz. full face šalmas ir jame įmontuotas mikrofonas) arba naudojamas laringofonas
3) 1+2= garnitūra. Kaip minėjau - tokius dalykus motociklininkai naudoja su kitų diapazonų racijomis.
4) Kai kas mėgsta vadinamą VOX funkciją racijose - kai balsas aktyvuoja siuntimą - nereikia spausti siuntimo mygtuko. Bet logiška tik naudojant vadinamą laringofoną, arba mikrofoną šalme. Kitaip - vėjas „užpūs“ siuntimą ir užkiš radijo ryšio kanalą. Alan 42 tokios funkcijos neturi, jei prireiktų.
5) kaip įsivaizduoju, patogiau būtų jei nedidelė racija, tai ją motociklo vairuotojas ir keleivis turi atskiras. Manau, kad patogiausia jog tokia būtų prie paties žmogaus prisegta. CB racijai, norint normalaus ryšio - irgi teks anteną naudoti nemažą, o tai reikštų, kad ji fiksuosis prie motociklo. Tada dvi opcijos - arba kas kartą lipant ar nulipant nuo motociklo - prie racijos esančios ant motociklininko junginėjama antena, ar ir pati racija sumontuojama prie motociklo ir sėdant ar nulipant, kas kartą junginėjama garnitūra. Na gal čoperyje galima susimontuoti, kad girdėtųsi tiesiog sėdint ant čoperio, kaip auto.
6) Jei reikia bendravimo ir su keleiviu - vadinasi ir keleivis turės raciją? Tai tada du žmonės junginėsis prie įrangos, dvi antenos prie motociklo, ar kaip?
7) Nors Alan 42 rankinė, bet realiai ji yra ganėtinai stambi, su 8 AA elementų baterija, gan panašaus didumo, kaip sovietiniais laikas buvo milicininkų racijos prie diržo pakabintos tokios melsvos. O ir svorio susidaro nemažai. O jos nešiojamoji guminė antena - tai tik ryšiui su keleiviu, iš bėdos - grupėje, bet ryšiui su furistais visai netinka. Tokių kompaktiškų nešiojamų CB stotelių vos pora modelių ir tėra.
8) Ar kolegos ir draugai, su kuriais bus važinėjama grupėse, jau ką nors naudoja ryšiui. Netikiu, kad nėra motociklistų forumų, kuriuose būtų aptarti tokių ryšių klausimai. Žinant kas populiaru ir naudojama, būtų paprasčiau patart ir pasirinkt.
9) Iš pažįstamų žinau, kad motokrosininkai ir enduro pagrinde naudoja 70 cm diapazono racijas - PMR446, kurios yra gerokai mažesnės net už Alan 42. Puikiai sutelpa po kostiumu, prie kurių (kartais net komplekai būna) prisijungia laringofonus ir ausinėles.
10) Taip PMR446 ir CB yra visiškai skirtingi dažniai, skirtingi bangos ilgiai (todėl skiriasi ir reikalingų ir gerai veikiančių antenų ilgiai) ir per PMR446 jokių ryšių su furistais nebus. O paties pateiktas pavyzdys - iš viso ryšį palaiko per BlueTooth technologiją - galės bendrauti tik tokią pačia technologiją palaikantys prietaisai, bet pateikto prietaiso privalumas - galimybės turėti laisvų rankų įrangą mobiliam telefonui.
11) PMR446 racijoms nereikia specialiai papildomų antenų, jos pakankamai efektyviai veikia su esamomis.

Kitokiems motociklams nei čoperiai, CB racijos nelabai įsivaizduoju patogios naudoti, dėl antenos, dėl sėdėjimo pozicijos, dėl dėmesio keliui, dėl kelio pobūdžio ir pan.
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė Korundas 2014-05-08, Ket. 02:38:39

Papildysiu dar 1 punku ALAN'o 42 tematika ant dviratės transporto priemonės (jei niekas nesupyks aišku)...
TAIP - Alanas (šio 42 modelio) freehands varijante neturi VOX fukcijos.. Kai kurie modeliai PMR tai TIKRAI turi!!!!
Tai reikėtų apsispręsti pačiam vartotojui:
1) ar įsigyti optimalų variantą (PMR su VOX fukcija ir pilna garnitūra dviratei transporto priemonei)
2) ar visgi norisi ir su tais pačiais fūristais CB 12 AM kelyje bendrautiir mieste su savo draugais 19 kanale ant FM'o.. įsigijant papildoma garnitūrą prie minėto Alan 42... "ausinė šalme (šalmuose, dubliuota)+ su ant rankos (delno) montuojama PTT"
Reziume, total:
Dar kartą pasikartosiu ir... pakartosiu kitų kolegų info... ALAN 42 - NETURI VOX... ALAN 42 , BE papildomos įrangos visiškai netinka pokalbiams, be kitų balso kontrolės veiksmų ir papildomos įrangos (PTT mechaninis <<< >>> VOX automatinis naudojimas) motociklui ar dviračiui.
DODGE GRAND CARAVAN SPORT FWD RSK
Vartotojo avataras
Korundas
Senbuvis
 
Pranešimai: 716
Užsiregistravo: 2008-07-13
Miestas: Vilnius-Druskininkai
HAM šaukinys: LY1OA

Standartinė leygan 2014-05-08, Ket. 06:28:48

Ant cb nemanau kad moto reiktu vox... sustosi paliksi salma ir kriuksi poto.... arba vaziuosiu ir ten triuksmo siektiek yra.. kad ir pmr vistiek geriau knopke... jai tokio dalyko reiktu lenktynese tada taip vox gerai...

plius manau racija reiktu montuoti moto kazkur... O ne atjungineti ja nulipant... ausines su salmu prijunkta laidu. faktiskai salma jai paliki nieko nereik atjungineti.. o jai racija nesiotis su savimi apsoliuti nesamone... maitinimo laidas,antenos laidas... NESAMOONE.. Racija kisi kurnors prie jos jungi ausine su mikrafonu i salta ir viskas....
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė KirminuX 2014-05-08, Ket. 19:13:07

leygan rašė:Ant cb nemanau kad moto reiktu vox... sustosi paliksi salma ir kriuksi poto.... arba vaziuosiu ir ten triuksmo siektiek yra.. kad ir pmr vistiek geriau knopke... jai tokio dalyko reiktu lenktynese tada taip vox gerai...


Dėl VOX gana individualu. PTT mygtukas irgi gali būti nepatogu ne tik per lenktynes. Mygtukas turi būti stambus (o taip retai būna), pirštinės dažnai gali trukdyti sugraibyt mažą mygtuką. O ką norėta pasakyti „sustosi paliksi salma ir kriuksi poto“, ar „ir ten triuksmo siektiek yra“? Nieko nesupratau.

leygan rašė: o jai racija nesiotis su savimi apsoliuti nesamone... maitinimo laidas,antenos laidas... NESAMOONE.. Racija kisi kurnors prie jos jungi ausine su mikrafonu i salta ir viskas....

Važinėdamas dviračiu raciją sėkmingai susidedu kuprinės šoninę kišenę ir tangentę išsivedu ant kuprinės diržo, arba racija aprangos kišenėje ir ausinė į ausį, mikrofonas prie kalnieriaus. O apie kokį maitinimo laidą čia pasakojate?
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė leygan 2014-05-08, Ket. 20:14:06

Tai mes apie dvirati ar moto???.. alana pasiuliau tik del savo mazu gabaritu.. nei antenos siulau naudot orginalios nei ji su akumu.... turi gi ta savo perejima i 12v ir antenai normalei pajunkt.. jai montuoti racija tai montuoti o ne kisenei veziotis..... Manau imanoma butu rasti kur ja sutalpinti normalei ir tik priijungineti ausine su mikrafonu... PTT knopke nera stebuklas nors ir vietoi priekiniu stabdziu pajunkti jau tada eis sugraibaliot. O kriukses taip nuo triuksmo. Pastovei atsiranda koks zmogenas nusprendes iaijunkti ir palikti ji ir kriuksi jis pastovei.. bet kokiu asmeniskai nenaudociau vox...
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė KirminuX 2014-05-08, Ket. 21:45:48

Tai siūlydamas apsvarstyti daug punktų ir minėjau, kad galima junginėti tik garnitūrą. Greičausia tai patogiausias variantas.
Bet kaip minėta - bendravimui su keleiviu ką daryt? dvi racijas montuot? Alan 42 tikrai nėra patogi ant savęs turėti. PMRai ar visi Wouxunai ir Puxingai su Baofengais - daug patogesni laikyti prie savęs, ir nereikia jokių antenų.

Apie dviratį užsiminiau kaip kitą dviratę priemonę ir kaip pavyzdį, kad prie savęs prisisegti raciją nėra nepatogu.

O šiaip tai teisingiausia yra naudoti tai, ką naudoja panašių interesų bendruomenė.
ɐʇsɹǝʌdɐ ɹı ɐıʞıǝʌ ɐɾıpɐɹ
Vartotojo avataras
KirminuX
Senbuvis
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: 2008-03-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1XO
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Eagle, dratas ar dar kokia nors
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė leygan 2014-05-10, Šeš. 08:35:31

Jai nori bendrauti su keleiviu ar su kokiu seip draugu vaziuojanciu salia tai paprastuciu PMR446 uztektu manau per akis... Tada jau sutinku kad ir VOX pravestu. Kolonai kokiom GAUJOM Imciau 70cm rimtesni dalyka su 4W ir botageliu ta su savimi galima tampytis..

Bet CB tai tik montuoti i moto ir pamirsti orginal alano antena..
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė Meras 2015-03-27, Pen. 21:19:02

Motociklam manau reikia situ irenginiu :)
http://www.rrs.lt/scala_rider/
Meras
Naujokas
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2015-03-02
Miestas: Marijampole

Standartinė caddy24 2015-03-27, Pen. 21:57:08

Meras rašė:Motociklam manau reikia situ irenginiu :)
http://www.rrs.lt/scala_rider/

Tai pries tai ir buvo pasiulymas naudoti PMR.
Bisky ne i tema bet is pasiulytos nuorodos uzstrigo fraze: "itin maza ir galinga PMR" :mrgreen: ..nesusilaikiau :G
Mieste 19FM/Trasoj 12AM :) +6 kanalas PMR (0,5w)
Auto Toyota Avensis Verso
Vartotojo avataras
caddy24
Senbuvis
 
Pranešimai: 485
Užsiregistravo: 2012-07-30
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio PERFORMER-5000
Radijo stotelė: President Grant II ASC
Antena 2: Team Eco 200
Radijo stotelė 2: President Harry III ASC


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Bendras Patarimai besirenkantiems

cron