visa tiesa apie puseliu perdarymus

Standartinė Gintis 2008-09-10, Tre. 20:20:53

na kagi, turiu labai nuliudinti tuos kas turite CB kurie buvo perdaryti idedant droseli arba kondika. Buvau jau rases apie tai, siame forume bandziau gincytis su vienu kolega, bet jis neige mano teorijas. Turiu stabo stotele, kuri veikia tik europiniu standartu ir nepalaiko musu taip pamegto Lietuvoje lenkiskojo. Trumpai ir aiskiai sakant, tai perdarius dazni neina pasiekti kad ir siuntimas butu tinkamas ir priemimas. Forumuose buvau rades kad reikia deti kondika 15pF prie kvarco, ji idejus istikruju pagerejo. Paskui susidomejau CB, nusipirkau papildomos irangos :) swr, daznomati, pradejau aiskintis kas kaip ir kur. Daznomatis labai tiksliai rodo kokiu dazniu transliuoja CB. paaiskejo, kad reikia ne 15pF, o 47. Tada daznis gaunasi siuntimo idealus. Taciau pasiekus idealu siuntimo dazni , priemimo daznis nueina i pievas. Bandziau realiai, kai as kalbu su sita perdaryta mane visi puikiai girdi, o as girdziu tik is mazo atstumo. Kol buvo kondikas 15pF tol buvo mazdaug "vidurkis" tarp sugadinimo siuntimo ir priemimo :) todel gaunasi kad ir siuncia ir priima prastokai, bet kai nezinai kaip turi veikti tai ir dziaugiesi tuokiu perdarymu :) Is principo tai yra sprendimas, reiktu skirtingus kondikus naudoti priemimo ir siuntimo rezimu. Jeigu taip idejus rele , kuri kalbant isijungia ir pakeicia kondika tada turetu viskas veikti :D siaip mielai isbandyciau toki varianta, bet nelabai sivaizduoju kaip reiktu paskaiciuoti ar nustatyti koki kondika naudoti kad idealu priemimo dazni pasiekti, nes ci ajau su daznomaciu nepamatuosi, nebent priiminejant parinkineti kad kuo geriau girdetusi. Realiai norint kad veiktu viskas kaip priklauso reiktu perprogramuoti pagrindini proca :D ant kaikuriu CB yra PLL kur persistato standartas, ten galima normaliai perdaryt. jeigu kas nors suprantat ka cia norejau pasakyti, tai butu idomu rasti bendraminciu, galiu duot linku kur apie tai raso angliskai.
P.S. CB kuri perdarineju tai kaip ir bevertis, bet man idomus procesas :D
Chrysler grand voyager
Gintis
Dalyvis
 
Pranešimai: 89
Užsiregistravo: 2008-08-19
Miestas: Šilalė
Antena: Sunker ELITE CB 114
Radijo stotelė: INTEK M-100 Plus

Standartinė l_paulius 2008-09-22, Pir. 14:34:30

Nu jo perdarinejimas slidus dalykas, siaip dar galima ir apskritai kvarco dazni perstumti su jodo garais juos leidziant i vidu, bet tada kiek nustumei zemyn tiek ir bus, jau nebesugrazinsi. O priemimo dazni visada galima patikrinti su daznio generatoriumi, bent rusu gamybos tai tikrai toksai daiktas buvo, yra teke ir paciam ciupinet.
MOBILUS RATU REMONTAS
www.mrr.lt
Vartotojo avataras
l_paulius
Senbuvis
 
Pranešimai: 219
Užsiregistravo: 2008-08-19
Miestas: Klaipeda
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: TTI TCB-550
Radijo stotelė 2: GRE Psr-282 (pasidairymui aplink)

Standartinė Gintis 2008-09-22, Pir. 14:53:18

l_paulius rašė:Nu jo perdarinejimas slidus dalykas, siaip dar galima ir apskritai kvarco dazni perstumti su jodo garais juos leidziant i vidu, bet tada kiek nustumei zemyn tiek ir bus, jau nebesugrazinsi. O priemimo dazni visada galima patikrinti su daznio generatoriumi, bent rusu gamybos tai tikrai toksai daiktas buvo, yra teke ir paciam ciupinet.


tai su juodu pastumti nebent jeigu nenori kad butu kondikas ar droselis dadeta. Bet tas esmes nekeicia, nes suderinau su daznomaciu issiuntima. O priemima kaip tikrinti su daznio generatoriumi? as galvoju gal reiktu su oscilografu amplitude priemimo metu ziureti, kad kuo didesne isgauti derinti.
Chrysler grand voyager
Gintis
Dalyvis
 
Pranešimai: 89
Užsiregistravo: 2008-08-19
Miestas: Šilalė
Antena: Sunker ELITE CB 114
Radijo stotelė: INTEK M-100 Plus

Standartinė l_paulius 2008-09-22, Pir. 20:51:51

na su daznio generatoriumi man paciam neteko bandyti ir as to proceso galima sakyti kaip ir nemates, teko tiktai pati aparata ciupinet, ir vienas senas radistas sake kad tai kaskokiu tai budu imanoma, bet kadangi man tada nelabai dar buvo idomu tokie dalykai tai kaskaip ir nepasigilinau.
MOBILUS RATU REMONTAS
www.mrr.lt
Vartotojo avataras
l_paulius
Senbuvis
 
Pranešimai: 219
Užsiregistravo: 2008-08-19
Miestas: Klaipeda
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: TTI TCB-550
Radijo stotelė 2: GRE Psr-282 (pasidairymui aplink)

Standartinė LY1GP 2008-09-23, Ant. 09:24:50

Nieko nuostabaus siaip. Kaip buvo teisingai mineta norint normaliai padaryti reik keist PLL ar DDS'a. Cia yra bandymas apgauti procesoriu, ir jis siaip turetu pakankamai skirtingai veikti skirtingose aparatuose.

Siaip smagu, kad yra ekperimentuojama ir gaunam zinias ne "bobute pasake", o apciupinetas.
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė Vikras 2008-12-20, Šeš. 19:50:51

Kai dėl dažnio ,,pastūmimo'' 5kHz , galiu pasakyti kad lygiageriai kvarcui pajungus talpumą, sintezatoriaus darbas pasikeičia, tačiau
sumažėja generuojama įtampa ant kvarco. (įvestas papildomas talpumas sumažina kv. kokybę) Šiuo atveju siūstuvo darbui jokios įtakos neturi, nes toliau kituose kaskaduose dažnumu moduliuotas signalas eina per ribotuvą ir išejime galingumas lieka toks pat kaip ir po ,,nuliukų'' įvedimo. Su imtuvine dalimi yra kitas dalykas. Ten dažnumas irgi pasikeičia į nuliukus, tačiau kvarco generuojamas signalas yra mažesnio lygio, ir jį maišant maišiklyje į tarpinį dažnį, gaunamas nepakankamas TD signalo lygis. TO PASEKOJE SUMAŽĖJA IMTUVO JAUTRUMAS. (eina kalba apie Danita 440). Norint padidinti kritusį jautrumą, reikia siglalą, kuris nuimamas nuo kvarco ir paduodamas į maišiklį nuimti nuo kitos kvarco plokštelės pusės. Ten generuojama įtampa kad ir sumažėja , tačiau kiek mažiau. CB transiverių schemos yra kažkiek panašios, todėl gal šis pastebėjimas duos kam nors naudos. Jeigu atvirai , tai nepatariu atlikinėti tokias manipuliacijas. Imtuvo jautrumas vistiek lieka mažesnis. Užjaučiu tuos, kurie džiaugiasi išgirdę ,,furistus'', bet nežino kad prarado imtuvo jautrumą .
Vikras
Naujokas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2008-12-20

Standartinė dima 2009-11-18, Tre. 07:56:26

Reikia labai ziureti schema, kad zinoti ka ten keisti ir kas nuo to pasikeicia. Nezinau kaip danita, bet kitos stoteles turi daznio sitnezatoriu (skaitikli/dalykli) ir pati generatoriu valdoma itampa, kuris ir generuoja signala RX ir TX. Tai va, tai kai mes pridedame konderi prie sintezatoriaus kvarco, del talpos jo daznis pamazeja (pablogeja kvarco kokybe ir pan.) bet jei stotele padarita gerai (dazniausiai taip yra) tai tas kokybes pablogejimas nesutrikdo viso trakto darbo, jei generacija sutryktu, displejuje matytume ieroglifus ir stotele aplamai nedirbtu. Tai va, jei po to kai mes prijungeme konderi stotele dirba (persijungia kanaliukai, ekranas NErodo Nesamoniu) tai galime buti tikri, kad viskas yra ok. nes. pati signala, kuris eina TX ir RX traktu valdymui generuoja visai kita vieta. Ir is tos vietos ateina 2 laidukai i proca. per viena jis "klauso" koki dazni generuoja generatorius, per kita valdo ta generatoriu, kad jo daznis butu toks koks nustatytas kanalas. Pridedami prie kvarco konderi, mes tiesiog ji apgaunam, jis galvoja kad gauna dazni 4,5MHz o istiesu gauna siek tiek maziau, o visus skaicavimus atlieka lyg tai gautu 4,5M signala. Delto pasistume tinklelis ir tikrai nesumazeja generuojamo signalo kolybe. Taip yra daugelyje stoteliu, bet bunair isimciu, taigi pries bijodami prarasti jautruma, pasiziurekit stoteles schema! :wink:
CB19FM /12AM_Dima; LY0RVL(RX 438.650 / TX 431.050)_LY2DS {LY Du Danute Sigitas}
dima
Dalyvis
 
Pranešimai: 64
Užsiregistravo: 2009-03-04
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY2DS
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: TTI TCB-660


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Radijo stotys

cron