CB President VEEP „nuliukai“ vietoje „penketukų"

Standartinė JAUGARO 2015-10-16, Pen. 13:03:50

Paveikslėlis
Sveiki gerbiamieji,
Ne visi disponuojame pakankamu lėšų kiekiu nusipirkti naują ir gerą CB stotelę. O gi taip norisi....
Štai, nutariau pabandyti įsigyti stotelę 10 EUR riboje. Iš pažiūros atrodytu, kad „misija neįmanoma“. Bet vis gi...
Anglijos eBay sistemoje galima surasti įdomių pasiūlymų. Atsigabenti iš UK dabar tikrai nėra problemų. Daugelis pardavėjų jau siunčia į Lietuvą. Jei ne, tai yra labai daug vežėjų, kurie mielai priims jūsų nupirktą siuntinį pas save ir atgabens iki Jūsų namų. O galiausiai „vos ne pusė Lietuvos“ persikėlė uždarbiui ar mokslams į UK. Taigi surasti kas atveš – manau problemų neturėtų būti... Padės „visagalis internetas“.
Taigi vos už 7 GBP (apie 10 EUR) įsigijau seną CB stotelę PRESIDENT VEEP. Sena, kaip gyvenimas. Tačiau stotelė gana nedidelių gabaritų, turi tie AM tiek FM diapazoną. Trūkumas, kad dirba tik „penketukuose“.
Štai ir noriu Jums pateikti labai jau nesudėtingą jos perderinimą į „nuliukus“. Įvedus jungtuką, lengvai galima turėti joje ir „nuliukus“ ir „penketukus“. Na, tikiuosi, supratot.

Pradedam nuo stotelės schemos:

Paveikslėlis

Dabar – tai, kas pakeista:

Paveikslėlis


Tai paprasta. Surandame kvarcinį rezonatorių. Jis randasi čia:
PaveikslėlisIšlituojame kvarcą, „paguldome“ jį ir nuosekliai jam prilituojame paderinamąją ritę. Suvyniojau aš ant seno karkasėlio iš radijo imtuvo 30 vijų. Jūsų atveju vijų skaičius gali būti kiek kitos. Tai priklausys nuo ritės karkaso diametro, šerdies, laido storio ir t.t. Trumpiau – vyniojame, lituojam ir bandom suderinti „į nuliukus“. Jei nepataikom – keičiam apvijų skaičių. Po suderinimo, ritę apliejau elementariu žvakės vašku. Kaip atrodo montažas po perdarymo – matysite čia:

PaveikslėlisŠtai ir visas perdarymas. Jei papildomai įvesite naujai įvestos ritės trumpiklį (pavyzdžiui - realiai gyvenime nenaudojamo PA/CB mygtuko kontaktai) galite turėti ir „penketukus“ ir „nuliukus“.
Linkiu sėkmės perdaryme.
Rolandas, LY5RJ
(JAUGARO)

P.S.
Kitus mano darbelius galite surasti mano bloge adresu: http://www.ly5rj.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė sopkis 2017-05-22, Pir. 04:43:52

Kažkadaise pamenu irgi derinau racijukę nuo pusiukių ant nuliukų su TC9109P PLL, tai pasirodo sumažinus kvarco dažnį nuosekliai pajungtu droseliu, PLL dažnis irgi mažėja, bet diapozonas šiek tiek plečiasi. Nedaug, bet CB ruože 200Hz prasiplečia. Ty suderinus diapozono centre, 1 kanalas bus 100Hz mažiau, 26.965.000 tampa 29.64.900, 40 kanalas 27.405.000 tampa 27.405.100. Kiek tai paveikia ryšy negaliu pasakyti nes 1 ir 40 kanalų nebandydavau, o derindavau 19 kanale, kuriuo ir būdavo naudojamasi.
sopkis
Naujokas
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2009-07-03
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1PR


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron