Lempinis ausinių stiprintuvas „PhonAmp“

Standartinė JAUGARO 2013-12-23, Pir. 13:19:56

Paveikslėlis

Sveiki Visiems,
...artėja Kalėdų metas, ir labai jau norėjosi pagaminti kažką tokio įdomesnio, nepaprasto... na, kad taip širdį džiugintų....
Senai aš „varvinau seilę“ lempinio ausinių stiprintuvėlio link. Tik vis „rankos neprieidavo“ . Pajaučiau, kad „reikalas pribrendo“ ir kibau į darbą. Taigi, panarstęs po interneto platybes apsistojau ties šia konstrukcija: http://www.stereohead.ru/index.php?name=Pages&op=page&pid=325 . Kaip ir nesudėtinga pasirodė, ir sprendimas netradicinis, o ir, kaip jau ir rašiau,- „nagai neištėjo“.
Taigi iš ebay atsisiunčiau dėžutę, porą bronzinių žvakidžių – ir pasnėriau į konstravimo pasaulį. Taip jau susiklostė, kad visus elementus surinkau kaip tik gruodžio mėnesį. Štai ir gavosi – maža 2014 metų Kalėdinių švenčių dovanėlė.
Paskaičiau aš daugiau apie šiuos stiprintuvėlius ir galutiniame variante pagaminau pagal kiek kitokią, na, kiek pakeistą schemą:
Paveikslėlis
Nedaug ji skiriasi nuo pateikto originalo, bet.... aš padariau būtent taip. Dar pakeičiau ir lempų kaitinimo schemą. Ji pas mane tokia:
Paveikslėlis
Apie visus gaminimo ypatumus nerašysiu, nes plačiai išdėstyta mano nurodytoje pirmoje nuorodoje. Pradėjo veikti surinktas žaisliukas iš pirmo paleidimo. Žinoma, kaip rašoma išeities šaltinyje, reikėjo paderinti įtampas. Būtų, kaip ir viskas, bet man nepatiko ausinėse jaučiamas silpnas 50Hz fonas. Liga išsigydė, kai pakeičiau paprastus laidus į lempas į ekranuotus. Tapo tylu, „kaip kape“. O kad dar „būtų linksmiau“ , papildomai surinkau schemutę audio signalo nuėmimui tiesiai iš USB lizdo.
Paveikslėlis


Kaip ir viskas. Aparatas veikia puikiai. Jokių pašalinių garsų. Garso stiprinimo lygis net didesnis nei reikia.
Dabar apie garso atkūrimą.
Neanalizavau aš gauto prietaiso charakteristikų. Dar rankos nedaėjo. Niekaip nuo muzikos klausimo atsiplėšti negaliu... Tiesiog parašysiu tai, ką girdžiu.
- Pirmiausia koks „Š“ yra menko srauto MP3 įrašas. Per kolonėles aš to net nepastebėdavau. Dabar dalį įrašų net klausytis nesinori...
- Tiesiog vėl atradau savo senąją muzikos kolekciją. Ką be klausau – lyg viskas iš naujo. Garsas skaidrus, lyg būtum tarp muzikantų;
- Labai nustebau, kai klausydamas Čaikovskio „Spragtuką“, išgirdau ne tik muziką, bet ir perstatomo (gal netyčia muzikanto pajudinto) instrumento krebždelėjimo garsą.
- Trumpiau tariant – jau kelinta diena ausinių nuo galvos nusiimti nesinori... Štai ir dabar rašau muzikos fono apsupty...
Jei kas bandys kartoti kažką panašaus, įdedu mane labiausiai sudominusių saitų nuorodas. Skaitant juos ir gimė ši mano idėja.
http://electro.ks8.ru/docs/Laconic_Lunch_Box.htm
http://www.stereohead.ru/index.php?name=Pages&op=page&pid=325
http://grafgray.livejournal.com/3283.html

Pabaigai – keletas mano kūrinio foto:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Smagių 2014 metų.
Su pagarba
Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO


P.S. Kitus mano darbelius galite surasti mano BLOGE: http://www.ly5rj.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė leygan 2013-12-23, Pir. 13:37:33

O kas jai netycia kondikus padarys puft? :)
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė Pilaite 2013-12-23, Pir. 15:47:14

Šaunu! Padaryk savo "žvakidės" foto prieblandoje, kur matosi šviečiančios lempos :idea: . Tai radiomegėjiška romantika.... :)
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė JAUGARO 2013-12-23, Pir. 17:52:42

Leygan,
jei kondikas padarys puft, tai bus jau ne Kalėdos, o Halloween'as :lol: :lol: :lol:
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė JAUGARO 2014-01-08, Tre. 09:32:13

Justinas parašė klausimą tiesiai į mano paštą. Gal bus kam įdomu - perspausdinu.

Išsiųsta: 2014-01-05, Sek. 00:48:25
JustinasSk

Sveikas! ketinu gamint toki lempini ausiniu stiprintuva, kaip Tu gaminai. Kondensatoriu talpa ten visur uzrasyta mikrofaradais? Pvz. 1.0x300 tai cia 1uFx300V? Ir kas ten padaryta su kondensatoriais po apatine lempa "2vnt x 4700x16V"?
Lempinis stiprintuvas man yra pirmas (iki tol stiprintuvu su TDA ir kitokiu esu pridares). Kaip ten yra su tuo pakaitinimu? Pirmosios schemos dali nuo antrojo trafo (T2) nukirpt ir pajungti zemiau parodyta schema? Ar mikroschema 8712 kabint ant radiatoriaus?
Aciu uz pagalba :) Uzjauciu, nes nemanau, kad tai bus paskutiniai mano klausimai
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė JAUGARO 2014-01-08, Tre. 09:32:50

Sveikas.
Pirmiausia malonu, kad kažkas susidomėjo mano kūriniu. :) :) :)
Dabar apie schemą. Gali neatsižvelgti į mano darytus pakeitimus ir pakartoti viską taip, kaip nurodyta originaliame rusų saite. Aš tiesiog paskaičiau daugiau literatūros ir priėmiau pakeitimus. Po apatine lempa aš dėjau du vienetus po 4700uF, nes paskaičiau, kad šio kondensatoriaus kokybė bei talpumas labai įtakoja atkuriamo garso kokybę.Kondensatorius 1x300 - tai aš palikau taip, kaip nupaišyta originalioje schemoje. Ten stovi 1uF neelektrolitinis (o geriausiai plėvelinis) kondensatorius 300 voltų. Kam tokia voltinė atsarga - nežinau. Pagal mane, ten pilnai užtektų ir 60 V. Aš turėjau 300V, tai ir įlitavau jį...
Dabar kas liečia lempų kaitinimą. Tai, sakyčiau, laisva kūryba. Lempai kaitinti reikia 6,3V. Jei dabar daryčiau dar kartą, tai kaitinimui imčiau ne 12V ir lempas jungčiau nuosekliai, o daryčiau 6,3V ir lempas jungčiau lygiagrečiai. Kuo mažesnis pulsavimas ant lempų kaitinimo, tuo švariau dirbs stiprintuvas.
Mikroschema 8712. Ji pas mane stovi "laisva". Sakyčiau, padariau neteisingai. Ji pas mane įšyla taip iki kokių 70 laipsnių. Tos mikroshemos darbinis rėžimas yra iki 150 laipsnių. Tai aš labai galvos ir nesuku. Kartą pamiršau išjungti - tai prastovėjo įjungtas pusantros paros. Nieko, tik namus papildomai pašildžiau :D :D :D . Žinoma, įdėjus ant radiatoriaus - būtų geriau. Manau, kad ateityje radiatorių pridėsiu.
Na, manau, kad atsakiau.
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron