Ką daryti, kad kompiuterio kolonėlės "nekriuksėtų"

Standartinė JAUGARO 2013-12-03, Ant. 19:28:21

Sveiki Visiems,
Manau, kad pas mane kaip ir pas daugelį, ant stalo prie namų kompiuterio „gyvena“ pigios (ale kinietiškos) garso kolonėlės. Jei pageidauju klausytis kokybiško įrašo – tam yra namų garso centras. O čia, ant darbo stalo pilnai užtenka ir tokių „pypalkų“. Ir kaina jų visai nedidelė....
Taigi, šį kartą pakalbėsiu apie kolonėlės ACME SS110.
Paveikslėlis
Kaip ir viskas su jomis gerai – ir kaina, ir gabaritai, ir dizainas, galiausiai ir garso galios man pilnai užtenka. Bet,…suradau kas man jose labai nepatiko. Tai siaubingas reagavimas į bet kokius pašalinius aukšto dažnio laukus. Pradėk kalbėti stotele – ir per dinamikus girdi “kriuksėjimą”. Kai dirbi su viena stotele (dažniu) – kriuksi vienaip, su kita kitaip. O kai pajungi stiprintuvą, tai jau kolonėles reikia jungti lauk. O tai jos “rėkia” garsiau negu aš kalbu… Be to ir į mobilaus skambučio įėjimus labai reaguoja. Tai yra, dar tavo mobiliakas ramiai guli, o kolonėlė jau trimituoja, kad tuoj, tuoj tau reikės kelti telefoną :) :) :) . Teisybę sakant, tai tos bėdos yra daugelyje kolonėlių. Ir ypač tose, kurios pritaikytos “plačiai liaudžiai”. Štai ir kilo noras “nusukt galvą” toms nesąmonėms. Sprendimą pasufleravo Justinas (LY2BOK).
Modernizacija užėmė gal pusvalandį.
Taigi, kas padaryta:
- Išardžius kolonėlę, suradau garso stiprinimo mikroschemą. Na, ji ten viena ir tėra. Ant jos maitinimo kojų (na, kur + ir – pasiduoda) prilitavau 33000 pF kondensatorių. Mano atveju tai buvo 16 ir 8 koja;
- Sekantis žingsnis, tai atlitavau nuo dinamikų laidelius ir prilitavau po droselį ir kondensatorių. Už droselių – grąžinau laidelius. Schemą žiūrėkite žemiau. Droselius ir kondensatorius nusipirkau "Lemonoje".
Paveikslėlis

Viskas. Tiesa, nepamirštame surinkti kolonėlių atgal… :D :D :D .
Gautas rezultatas net mane nustebino. Kalbu stotelėmis – kolonėlės tyli. Paprašiau kolegos, kad mobiliu paskambintų – kolonėlės tyli. Tik kai mobilų prikišau prie pat kolonėlės, ji pradėjo urzgalioti :) :) :) . Tegul… Tikrai nesiruošiu specialiai laikyti mobilaus ant kolonėlės, kad ji primintų apie save “urzgimu ir kriuksėjimu”.
Siūlau ir jums įvykdyti šį nedidelį pakitimą. Manau, rezultatas nenuvils.

Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO

P.S. Kitų mano tvarinių galite rasti mano BLOGE: http://www.ly5rj.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė mirkazas 2013-12-26, Ket. 13:39:18

Kondensatorius 33000 ar 3300? Schemoje ziu 3300 parasyta.
forumas- užprogramuotas žlugti, nes jis praktiškai neprižiūrimas o ir aktyvus žmonės čia nereikalingi (jie vadinami perdaug aktyvus :)) 12 am - jėga, nors antena senai padžiauta garaže, nes mašina per daug galinga kad dar su racija važiniet :)))
mirkazas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1351
Užsiregistravo: 2009-12-08
Miestas: WWw
Radijo stotelė: President JFK II

Standartinė JAUGARO 2013-12-26, Ket. 18:22:44

Ačiū už surastą klaidą aprašyme. Kondensatorius nuo 3000 iki 4000 pF. Tikslumas didelės reikšmės neturi. Tiesiog aš panaudojau 3300pF.
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė flaotte 2014-01-13, Pir. 01:48:51

atėmei iš kolonėlės aukštus dažnius, kurių ir taip turbūt nelabai atkūrinėjo :)
flaotte
Dalyvis
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2012-04-19
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: ly5dk
Antena: UW4HW (morka)
Radijo stotelė: kenwood TS-570


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron