Lempinio stiprintuvo Прибой 50-УМ-204С renovacija

Standartinė JAUGARO 2013-12-02, Pir. 19:00:43

Sveiki Visiems,
Kaip ir buvau žadėjęs tęsiu aprašymą apie savo tarybinės aparatūros renovaciją. Dabar atėjo eilė stiprintuvui Прибой 50-УМ-204С.
Paveikslėlis
Kadangi Lietuvoje gauti lempinio stiprintuvo „Прибой 50-УМ-204С“ nepavyko, atsisiunčiau jį iš Rusijos. Pirmiausia, aišku, bandome jungti.... Dūmai nerūksta – jau gerai. Dar ir garsą atkuria. Jau ir vėl neblogai. Bet toliau pasiklausius, supratau, kad nieko gero iš to aparato jau nelikę.... Liko vienas kelias – lysti į stiprintuvo vidų. Atidarius dangtį, buvau labai nustebintas. Stiprintuvas kaip ir veikia, bet kai kurie laidai ant lempų lizdų... tiesiog pamiršti prilituoti. Tiesiog apsukta viela apie lizdo koją... ir.... veikia. Taip gali veikti tik anais laikais gaminama aparatūra :lol: :lol: :lol: . Aišku, kai nebuvo normalaus kontakto, tai buvo ir keletą varžų pajuodusių. Viena iš vis į dalis subyrėjusi.
Ką radau jau kaip ir viskas aišku. Sekantis žingsnis – interneto platybės. Apie šio stiprintuvo modernizaciją prirašyta labai daug . Aš gi nuėjau kiek kitu keliu. Tiesiog nutariau nežymiai modernizuoti, iš esmės paliekant tą pačią schemą. Taigi. Kas buvo pakeista:
- Pakeisti visi elektrolitiniai kondensatoriai. Vietoje stovėjusių 200mkF sudėjau po 470mkF.
- Pakeistos „pajuodusios“ varžos;
- Vietoje „gimtų“ 6P3C įdėtos GU-29. Mat senos buvo pavargusios ir „šaudė“.
- Pirmojo kaskado lempa 6Ж25П pakeista iš pentodinio jungimo į triodą. Stiprinimas tapo gal kiek mažesnis, bet dabar stiprintuvas dirba žymiai gražiau. Tai padaryti visai nesudėtinga. Pirmą lempos koją atjungiame nuo C4 ir R6 ir prijungiame pie anodo. Schemą žiūrėkite žemiau:
Paveikslėlis
- Toliau lieka tik įtampų išstatymas. Maitinimo bloke dvi paderinamos varžos reguliuoja -50V įtampą. Kitaip tariant, su jais nustatome lempų ramybės srovę. Ją nustačiau 55mA lygyje. Matuojama tai pajungus voltmetrą lygiagrečiai R22 ir R23 varžoms. Tai omo dėsnis. Jūs puikiai jį pamenat. Jei tiksliau – išstatome 0,55V kritimą ant varžos. Paderinama varža R14 išstatome vienodas ramybes sroves tarp lempų
Pajungus generatorių, oscilografą ir apkrovą, likau nustebintas stiprintuvo darbu – iki 50 000 Hz esant 1V įėjimo signalui, praktiškai jokio iškraipymo. Toliau dažnį keliant išlenda „laiptelis“. Bet tai visai nesvarbu. Realiai mes daugiau kaip 20 000 Hz negirdime. Liko tik aparatą surinkti į jo „gimtą dėžę“.
Štai ir viskas. Pajungiau stiprintuvus. Patiko man jo garsas... patiko ir šeimynai. Manau, kad yra tikrai geresnių lempinių stiprintuvų, bet jo darbu aš likau patenkintas. Į porą su mano renovuotu pradiniu stiprintuvu RADIOTEHNIKA UP-001 labai tiko.
Dabar silpnoji grandis – tarybinės kolonėlės S-90. Sekančiu etapu „pakutensime“ ir jas... Apie pasiekimus būtinai parašysiu.
Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO

P.S. Daugiau mano darbų galite surasti mano BLOGE: http://www.ly5rj.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron