Pradinio stiprintuvo Radiotehnika UP-001 renovacija

Standartinė JAUGARO 2013-11-26, Ant. 19:02:30

Sveiki Visiems,
Kaip sakoma „nauja, tai dažnai būna tiesiog užmiršta sena...“. Štai ir aš „nupūčiau dulkes“ nuo mano kažkada studentų laikais pirkto stiprintuvo „Radiotehnika UP-001“.
Paveikslėlis
Anais senais laikais buvo laikomas visai padoriu pradiniu stiprintuvu. Dabar jį jau senai pralenkė modernesni jo konkurentai.
Bet, kadangi aš renku senus tarybinius aparatus ( na, su tokiu devizu „ kažkada seilę varvinau kaip norėjau turėti, tai kodėl dabar negaliu sau įsirengti anų laikų svajonių aparatūros komplekto“),tai nutariau ir savo senuką prikelti naujam gyvenimui...
Pirmas veiksmas – jungiame kas yra. O... nei garso, nei kokybės, nei... ir iš vis velnias žino ką jis ten atkuria. Kaip sakoma, liko tik vienas kelias – ant mano darbo stalo. Kelias dienas panardęs po „visažinį“ internetą iškapsčiau visai įdomios informacijos tiek apie patį aparatą, tiek apie jo modernizavimą. Parašyta tikrai daug. Ir kai bandai atskirti „pelus nuo grūdų“, (na, ar atvirkščiai – jau nepamenu :D :D :D ), tai net galva apsisuka.
Trumpiau – pasirinkau vieną iš rekomenduojamų modernizacijos būdų ir... pirmyn „ į mišką“. Iš karto galiu pasakyti, kad nesitikėjau jog tiek daug laiko su tuo aparatu sugaišiu – net 2 dienas krapščiausi. Pirmiausiai neskubėjau, o ir norėjosi suprasti, ką aš darau... O ir maitinimo blokas pokštą iškrėtė – senukas mat...
Įžangos pakas. Dabar faktai. Kitaip tariant informacija, kas ryšis pakartoti mano praeitus kelius. Schema ir plokštės išlitavimus galima surasti pagal šią nuorodą: http://radi0tehnika.com/go/opisanie/up01.html
Aparato modernizavimą atlikau pagal aprašymą žurnale „Радоиматор“ 2007 metų Nr.6 2 psl. Visą žurnalą galima atsisiųsti pagal šią nuorodą: http://journal.knigka.info/journal/techj/radioamator
Šiaip, tai informacijos atsisiuntimui tikrai surasite – tik, kad noro būtų.
„Радоиматор“ žurnale radau tikrai, mano galva, vertą dėmesio modernizavimo aprašymą. Pakartojau visus aprašymo žingsnius, išskyrus ausinių stiprintuvo modernizaciją – vis tiek juo nesinaudoju. Kiek pridėjau ir savo išmonės:
- Maitinimo blokas gana kaprizingas ir su pastoviai įlituotomis varžomis nustatyti teisingas išėjimo įtampas gana sudėtinga. Todėl įlitavau paderinamas varžas. Dabar įtampas galiu nustatyti šimtosios tikslumu. Atkreipiu dėmesį, kad pakeitus stiprinimo mikroschemas, kinta ir maitinimo įtampa. Schemą pridedu:
Paveikslėlis
- Kitas pakeitimas. Vietoje rekomenduojamo stiprintuvo 574UD1A panaudojau OPA134. Na, man garsas žymiai labiau patiko.

Kaip ir viskas. Tiesiog reikia noro kažką pasiekti – ir viskas gaunasi.
Dabar apie tai kas gavosi. Įvertinti galima tik klausantis. O reikia nepamiršti, kad tai tik viena grandis audio signalo atkūrimo linijoje. Tai vertinimas gali būti gana subjektyvus. Tačiau, iki šiol veikusį „BRIG“ pradinį stiprintuvą atjungiau, ir daugiau jo klausytis nenoriu... Na, nebent kol jo nemodernizuosiu :) :) :) . Garsas gavosi žymiai skaidresnis. Labai pasijautė vinilinių plokštelių gamintojų kokybė. Su vienomis – tu lyg tarp muzikantų, su kitomis – na, kaip tarybinių laikų 10 kartų perrašytas įrašas. Net skiriasi CD įrašas – gana lengvai galima atskirti kur kopija (ar prastas internetinis plagiatas), o kur originaliai įrašytas CD. Tam, kad būtų išbaigtas analoginis audio garsas dirbu toliau su sekančiu projektu . Dabar mano rankose senas tarybinių laikų lempinis stiprintuvas „Прибой”. Kai paleisiu jį – būtinai aprašysiu savo pasiekimus.

Tiesa, kad pas ką užsilikę nenaudojamos senos tarybinių laikų aparatūros. Neišmeskit. Mielai paimsiu (arba nupirksiu).

Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO

P.S. Daugiau mano "kūrybos" galite surasti mano BLOGE adresu: http://www.ly5rj.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose