Z tipo CB antena gyvenantiems daugiabučiuose

Standartinė JAUGARO 2012-11-09, Pen. 09:54:45

Sveiki Visiems,
Viename rusų tinklapyje pamačiau CB anteną, montuojama tipinio daugiabučio lango plokštumoje. Žinant, kiek daug mūsų mėgėjų nebendrauja eteryje vakarais tik todėl, kad neturi antenos, nutariau straipsnį išversti ir patalpinti mūsų forume.
Knieti ir pačiam pabandyti tokią nesudėtingą anteną, bet kad pas mane namuose ir taip jų jau „devynios galybės“, o ir lango atitinkamų matmenų neturiu. Todėl labai tikiuos, kad kolegos pasidalins savo pasiekimais šios antenos gamyboje.
Taigi, straipsnio vertimas:
Ne visada turime galimybės sumontuoti pilnavertę vertikalią strypinę ar dipolinę anteną darbui CB diapazone. Tai ypač aktualu daugiabučiuose betoniniuose pastatuose. Dėl metalo armatūros betone ne visada efektyvu įsirengti anteną lango angos plokštumoje. Šiuo atveju gali pagelbėti dipolinė Z tipo antena, kurios darbą mažiausiai įtakoja gretimai esantis metalo armatūros tinklas. Tokia antena buvo sumontuota ir išbandyta blokiniame name už 140x210 cm gabaritų lango.
Antenos konstrukcija matoma brėžinyje. Palei vieną lango įstrižainę ištemptos dipolio atšakos po 90 cm. Palei kitą diagonalę ištempta kaproninė virvė. Prie jos pritvirtintas koaksialinis kabelis ir likusios 150cm ilgio dipolio atšakos. Pradinis bendras vienos atšakos ilgis 270 cm.
Antenos derinimas pagrįstas palaipsniniu dipolio atšakų trumpinimu, kol gaunamas minimalus SWR reikiamame CB dažnyje. Antenos atšakoms buvo panaudotas daugiagyslė varinė viela plastikinėje izoliacijoje. Centrinis ir įstrižainėse esantys izoliatoriai buvo pagaminti iš organinio stiklo.
Dipolio atšakų galai pritvirtinami prie įstrižainės kaproninės virvės. Maitinti anteną pageidautina simetriškai. Todėl ant koaksialinio kabelio prie pajungimo taško buvo užmauti 5 feritiniai žiedai. Tvirtinami jie prie kabelio izoliacijos pagalba.
Antenos banginė varža gavosi 45 omai. Šios antenos maitinimui pageidautina naudoti 50 omų koaksialinį kabelį. CB radio stotelės išėjimas kaip tik ir yra suderintas tokiai apkrovai, todėl antena gerai dera su CB transiveriais. Banginės varžos sumažėjimui nuo 75 omų (laisvoje erdvėje) iki 45 omų gavosi dėl metalinio radiatoriaus, palangės įtakos.
Tam, kad nemaišytų lango atidarymui, antena sumontuota lango išorėje. Bandymo metu buvo nustatyta, kad Z tipo antena žymiai geriau veikė nei lango perimetru išdėstytos antenos (žiur. kitus patalpintus aprašymus). Tačiau anksčiau aprašytos antenos yra žymiai paprastesnės konstrukcijos bei lengviau derinamos.
Antena spinduliuoja tiek vertikalia, tiek horizontalia poliarizacija ir gali būti naudojama kaip artimiems, taip ir tolimiems ryšiam. Keičiant antenos matmenis, antena gali būti sėkmingai naudojama ir mėgėjiškuose 10, 12 bei metrų diapazonuose..“


Su pagarba
JAUGARO, LY5RJ
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron