Visa tiesa apie 5/8

Techniniai klausimai apie CB diapazono antenas

Standartinė DK 2008-09-25, Ket. 14:36:10

O tai kodėl savo puslapyje naudojate šį reklaminį triuką?
Ir jei Sirio nepateikia stiprinimo duomenų, iš kur jūs juos ištraukėte, patys apskaičiavote?

waiduoklis rašė:Kadangi mes importuojame Sirio antenas is gamintoju, man iskilo toks klausimas.Kodel jie savo puslapyje ir kataloge neraso apie savo antenu bangos ilgius, ir stiprinimus.As sia savaite nusprendziau kaip atstovas parasyti jiems laiska, kad jie man atsiustu visu savo antenu parametrus. Tu kuriu nera kataloge.Po keliu dienu ,as gavau ats'a kuris mane labai nustebino, bet ivertinus tai kad jie yra tikri gamintojai ( Italai patys gamina Sirio antenas, netaip kaip Pesidentas ir etc veza is Kinijos ) mane ju laiskas itikino.
......

Kiekvienas vertinkite pagal save, bet as tikiu kad visos tos antenos kurios stovi ant musu masinu stogu ir prie kuriu rasoma kad 5/8 ir daugiau nei +3dBi yra tik mitas ir nedaugiau nei reklaminis triukas.
DK
Dalyvis
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: 2008-07-30
Miestas: Vilnius-Kaunas Megapolis
Antena: Sirio AS 100 (įgrežiama)
Radijo stotelė: Emperor Ninja

Standartinė waiduoklis 2008-09-25, Ket. 18:55:11

DK rašė:Ir jei Sirio nepateikia stiprinimo duomenų, iš kur jūs juos ištraukėte, patys apskaičiavote?


Neskaiciavome mes patys :) , as tiesiog ieskojau info kituose web'uose( rusu , lenku ).Kas galeciau pasakyti buvo gerokai sunkiau nei tikejausi.Nes pagrine visur ir buvo surasyta info be bangos ir dBi. O ir ten kur buvo surasyta, info skirtinguose web'uose, buvo skirtingai pateikta.Tad kad surinkti toms antenoms tuos parametrus, as sugaisau daugiau nei puse sekmadienio dienos.Nes turejau ziureti kurios info rasiu daugiausiai vienai antenai.Butent po to sekmadienio ir parasiau laiska Italams, nes pagalvojau kad tikrai per daug darbo,bus ir veliau man ieskoti kitos info naujoms antenoms.Bet kai jie taip man parase, as jau nebenoriu trinti nei bangu nei dBi, nes tikrai per daig idejau laiko, kad surinkti ta informacija.
Vartotojo avataras
waiduoklis
Senbuvis
 
Pranešimai: 281
Užsiregistravo: 2008-05-23
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML 145 MAG
Radijo stotelė: President Harry II
Radijo stotelė: Intek H-520 Plus
Radijo stotelė 2: Intek KT-380EE [ 136-175 MHz ]

Standartinė 520 2008-10-06, Pir. 07:20:13

su pigiu swr meteriu beveik nesimato skirtumo. Testuojant pvz su MFJ269 antenos analizatorium skirtumas ne toks ir menkas :D taip kad patys neskleiskit ereziju. Tokio tipo meteriu Vilniuj minimum du yra vienas pas mane kitas pas Gintara. Tiek jis tiek as darem eksperimentus ant skirtingu antenu.
Vartotojo avataras
520
Naujokas
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2008-08-19
Miestas: Vilnius
Antena: Perdaryta Sirio ML 145 MAG
Radijo stotelė: Alan-Midland 121
Antena 2: Sirio AS 100

Standartinė omni 2008-10-06, Pir. 11:12:56

kardanas rašė:su pigiu swr meteriu beveik nesimato skirtumo. Testuojant pvz su MFJ269 antenos analizatorium skirtumas ne toks ir menkas :D taip kad patys neskleiskit ereziju. Tokio tipo meteriu Vilniuj minimum du yra vienas pas mane kitas pas Gintara. Tiek jis tiek as darem eksperimentus ant skirtingu antenu.

nu tai jus komersantai dir jum reikia kazkokio ale jautraus prietaiso pirkejam smegeneles pudrint. kam paprastam vartotojui toks matruoklis uz 400euru. :D
pacios stoteles nera tokios jautrios kurios pajustu tokius skirtumus kuriuos rodo ale kosminiai jusu prietaisai. Pigus matuokliai gal ir rodo grubiai bet jie rodo tiek kiek reikia. o tuos mikronus tai zinot....... : :wink:
omni
Senbuvis
 
Pranešimai: 728
Užsiregistravo: 2008-03-18
Miestas: Vilnius

Standartinė Astoras 2008-10-06, Pir. 11:41:28

Na tie mikronai labai atsiliepia rysio atstumams ypac siuntimo metu
Alan 42 multi, 60w
Sirio AS100, mag-125pl
Audi B4
---------------
1/2 stacionaras
tti660
---------------
http://www.satas.lt
Astoras
Senbuvis
 
Pranešimai: 215
Užsiregistravo: 2008-07-09
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Alan Energy 1/2 CB
Radijo stotelė 2: TTI TCB-660

Standartinė omni 2008-10-06, Pir. 12:25:26

Astoras rašė:Na tie mikronai labai atsiliepia rysio atstumams ypac siuntimo metu

Rysio atstuma itakoja viskas kas gali:) Oras, namai, skardiniai stogai, troleibusu linijos, gatviu apsvietimo stulpai. Taip kad tie mikronai :0 laboratorinem salygom.... Cia taspat kaip raso apie wlan kad traukia atviroj vietovej 300metru:) O kas yra atvira vietove turbut kosmosas beore erdve :) . Nu tokia mano nuomene kuria pasakiau kiti mano kitaip . Tai norma :0
P.S. Stoteles nera tokios jautrios kaip tie brangus prietaisai.
omni
Senbuvis
 
Pranešimai: 728
Užsiregistravo: 2008-03-18
Miestas: Vilnius

Standartinė 520 2008-10-22, Tre. 09:19:26

:D Nu nesigincysiu nes matau beviltiska :shock: Bet kazkodel kai mes sugaudem visus imanomus teigiamus mikronus pas mus rysys zymiai pagerejo. Kitas dalykas President antenu pavadinima reikia pakeist i Prezik'ent :lol: Geras tik vardas visa kita kosmosas.
Subaru Legacy LX B11 4WD sidabrinis
Saukinys "520"
Vartotojo avataras
520
Naujokas
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2008-08-19
Miestas: Vilnius
Antena: Perdaryta Sirio ML 145 MAG
Radijo stotelė: Alan-Midland 121
Antena 2: Sirio AS 100

Standartinė Rimasilgas 2009-08-22, Šeš. 16:46:05

Kadangi su"Promo" esame kaimynai, tai dažnokai pamėginam ryšį. Jis stacionaras, aš mobilus. Mano antena Sirio ML 145 MAG. Bandėm į Klaipėdos pusę - maximum pasiekiau tik apie 18 km, į Marijampolės pusę - tas pats. Į Jonavos - 17 km.
SWR pas mane 1,1. Aš jokių pečiukų nenaudoju, promo su pašiltinimu :!: Klausimas - gal dabar tie praėjimai labai trukdo :?: , nes ir promo pripažista, kad anksčiau atstumai būdavo visai kitokie. Beje, iki 10km galima susikalbėti beveik idealiai, apie 15km jau reikia itempt ausis, o virš 17-18 faktiškai ryšis tik teorinis (-) .
Pasiskaitęs apie visus tuos rekordus, tiesiog esu nustebęs, kad tiek nedaug pavyko pasiekti :-( :cry:
Ar čia gal labai priklauso nuo oro sąlygų :?: Jeigu ką, tai oras buvo saulėtas :-/
Kiek mes čia bediskutuotume apie tas antenas - visgi man peršasi nuomonė, kad faktiškai jos visos vienodos :!: , nežiūrint į tuos gamintojo parametrus :!:
Vartotojo avataras
Rimasilgas
Senbuvis
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: 2009-03-22
Miestas: Kaunas

Standartinė promo 2009-08-23, Sek. 10:53:31

anksciau buvo tokie atstumai, ziema (+) rytiz 2008-12-02, Ant. 13:58:37

Romai, grįžinėdamas iš Vilniaus į Kauną, mobilioj pozicijoj bent kelis kartus pačio signalą priiminėdavau ties Abromiškėm ir dar kiek toliau Kauno pusėn. Pakankamai neseniai tavo signalą kai kurie mobilūs kolegos neblogai priiminėjo ir aukštesnėse Kauno vietose, neblogas ryšiukas pavyko ir su Kostu. Normali antena, normaliai "įpūsta" į ją, normali stotelė - štai komplekto, kurį galime vadinti stacionaria pozicija, "vaizdzialis". Iš kitos pusės, Kaune forumietis promo naudoja 5/8 stac. anteną su 42 Alanu, rezultatai taip pat "pusė velnio", kaip iš abejų pusių 4W galingumui, esam susirišę ~25-30km, jis stacionariai, aš - mobilus. Pirmiausia daug kam reikėtų pasirankioti bent šiek tiek informacijos, o po to nepagailėti šiek tiek laiko ir darbo, ir tik tuomet dėti nuotraukytes... Pasikartosiu: automobilinė antena stac. pozicijoj - "xiernia", net nediskutuotina, ketvertukas - "očienj skromno", geriau nei nieko. Sprendimas - bent 5/8 su tinkamu "apšildymu", jei nėra noro, laiko ar lėšų statytis kryptinį vertikalą su rotatorium. O ryšio nuotolio atžvilgiu eiliškumas būtų toks: svarbiausia yra QTH (aukštis, aukštis ir dar kartą aukštis), toliau antenos tipas ir visa kita (praktiškai "po barabanu" kokia stotelė ir koks stiprintuvas).mobilus: TTI TCB-880/Alan78plus MULTI + S9PLUS antena, Yaesu FT-60R + NAGOYA NL-770R antena
stacionarus: Yaesu FT-857D + Comet GP9 antena, President Lincoln + 5/8 antena
12AM PL, 29FM EU, 431.900/439.500 MHz FM
Vartotojo avataras
promo
Senbuvis
 
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 2008-03-10
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY
Antena: Poliofke
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Radijo stotelė: VEF-201
Antena 2: Zaibolaidis
Radijo stotelė 2: SPIDOLA-231

Standartinė Rimasilgas 2009-08-23, Sek. 16:11:31

promo rašė:anksciau buvo tokie atstumai, ziema (+) rytiz 2008-12-02, Ant. 13:58:37

Romai, grįžinėdamas iš Vilniaus į Kauną, mobilioj pozicijoj bent kelis kartus pačio signalą priiminėdavau ties Abromiškėm ir dar kiek toliau Kauno pusėn. Pakankamai neseniai tavo signalą kai kurie mobilūs kolegos neblogai priiminėjo ir aukštesnėse Kauno vietose, neblogas ryšiukas pavyko ir su Kostu. Normali antena, normaliai "įpūsta" į ją, normali stotelė - štai komplekto, kurį galime vadinti stacionaria pozicija, "vaizdzialis". Iš kitos pusės, Kaune forumietis promo naudoja 5/8 stac. anteną su 42 Alanu, rezultatai taip pat "pusė velnio", kaip iš abejų pusių 4W galingumui, esam susirišę ~25-30km, jis stacionariai, aš - mobilus. Pirmiausia daug kam reikėtų pasirankioti bent šiek tiek informacijos, o po to nepagailėti šiek tiek laiko ir darbo, ir tik tuomet dėti nuotraukytes... Pasikartosiu: automobilinė antena stac. pozicijoj - "xiernia", net nediskutuotina, ketvertukas - "očienj skromno", geriau nei nieko. Sprendimas - bent 5/8 su tinkamu "apšildymu", jei nėra noro, laiko ar lėšų statytis kryptinį vertikalą su rotatorium. O ryšio nuotolio atžvilgiu eiliškumas būtų toks: svarbiausia yra QTH (aukštis, aukštis ir dar kartą aukštis), toliau antenos tipas ir visa kita (praktiškai "po barabanu" kokia stotelė ir koks stiprintuvas).mobilus: TTI TCB-880/Alan78plus MULTI + S9PLUS antena, Yaesu FT-60R + NAGOYA NL-770R antena
stacionarus: Yaesu FT-857D + Comet GP9 antena, President Lincoln + 5/8 antena
12AM PL, 29FM EU, 431.900/439.500 MHz FM

Žinai, kad suprast kas čia parašyta, reikia puslitrį padaryt :!: Mano beje klausimas buvo visai kitoks :!:
Vartotojo avataras
Rimasilgas
Senbuvis
 
Pranešimai: 624
Užsiregistravo: 2009-03-22
Miestas: Kaunas

Standartinė promo 2009-08-23, Sek. 16:16:12

palyginimas ~25-30km tokie atstumai buvo negu dabar tiek...
Vartotojo avataras
promo
Senbuvis
 
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 2008-03-10
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY
Antena: Poliofke
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Radijo stotelė: VEF-201
Antena 2: Zaibolaidis
Radijo stotelė 2: SPIDOLA-231

Ankstesnis

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Antenos

cron