CB antena ant brezentinio automobilio stogo

Techniniai klausimai apie CB diapazono antenas

Standartinė Kykas 2009-09-18, Pen. 06:57:33

Gal galit patart kurioj vietoj protingiausia montuoti anteną ant Suzuki vitara kabrio 1996m? Stogas tai brezentinis...
Atrodo taip: http://www.channel4.com/4car/media/clas ... -s-st-.jpg
Gallima turbūt dėt ir magnetinę klijuojant ją ant tos "arkos" kur už priekyje sėdinčių galvų, tiesa, kai užsideda stogas, tai tą "arką" uždengia tentas, bet magnetas gal per tentą ir laikytūsi normaliai, ar nelabai. Ar geriau dėt įgrežiamą, jei taip tai kurioj vietoj gręžt? Patarkit a...
Kykas
Dalyvis
 
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2009-07-29
Miestas: Kaunas

Standartinė SaMaras 2009-09-18, Pen. 07:01:30

o į tą siją kur viršui neina įgręžt? arba kur nors priekyje į sparną? Jei ką juk galima ir ne į horizontalią plokštumą gręžt, bet tada jau reikės antenos su reguliuojamu kampu (tarkim kaip midland S9plius)
Jeigu tu ginčijiesi su idijotu... jis greičiausiai daro tą patį...
Vartotojo avataras
SaMaras
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 660
Užsiregistravo: 2008-05-19
Miestas: Kaunas
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: Alan-Midland 42

Standartinė balkis 2009-09-18, Pen. 07:11:30

Labas, forume jau kažkas šnekėjo apie Vitara, buvo tema netgi su nuotrauko, ir jei neklystu, sprendimas buvo - ilga igrežiama antena ant bagažinės dangčio prie atsarginio rato :)

P.S. viewtopic.php?f=4&t=1190&hilit=vitara&start=15
balkis
Senbuvis
 
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: 2008-11-04
Miestas: Vilnius-Radviliškis-Raseiniai
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: President HARRY III ASC
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 199A

Standartinė v.pavardenis 2009-09-18, Pen. 09:29:01

Vartotojo avataras
v.pavardenis
Senbuvis
 
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 2006-08-17
Miestas: Druskininkai-Vilnius

Standartinė Kykas 2009-09-18, Pen. 10:21:46

O net į atskirą temą iškėlėt.
Ten apie vitarą anoj temoj aš pats buvau užklausęs (pamiršau, kad po atostogų tada buvau, tai teko CB pirkimą nukelt, užtat pagalvojau gal dar pasiklausinėsiu iki normalios algos :) ).
Temas į kurias įdėjote nuorodas skaičiau, bet atsvarų ar metalinės "keptuvės" tvitinti nėr kur (o ir noro vargu ar turėčiau tokiam sprendimui).
Variantas gręžti į galines duris žinomas, dar matyt galima gręžti į atsarginio rato laikilį (kronšteiną), tokiu atveju išsaugočiau sveikas galines duris.
Gręžti į arką virš galvos negaliu, nes užsidėjus tentui ji uždengiama, reiktų tente daryt skylę, o paskui padaryt, kad pro ją nesisunktų vanduo, o ir uždedant nuimant tentą bus nepatogu labai (visada be stogo gi nevažinėsiu; Lietuva- lyja). Priekyje į sparnus gręžti nenoriu, nepatinka man labai kai kas nors akiratyje makaluojasi. Taigi kiek suvokiu lieka 2 variantai. Gręžti į galinį dangtį ar "zapaskės" laikiklį (kronšteiną) ir magnetinė antena kuri būtų dedama ant stogo tento toj vietoj kur "arka" (įdomu ar laikytūsi), pastaruoju atveju tikriausiai reikėtų papildomai atvesti ir "žemę" (ar aš klystu ir "žemę" magnetinė antena gauna tuo laidu, kuris ir šiaip į anteną ateina? Nors man rodos kažkur skaičiau, kad reiktų atvesti, nes nebus kontakto su stogu, bet jau dabar tiksliai nepamenu).
Taigi jūsų patarimas koks būtų? Magnetinė ant tos stogo "arkos" dedama tiesiai ant tento ar įgręžta į galines duris? Antenos planuojamos priklausomai nuo tvirtinimo vietos ir būdo, kažkuri iš šių: ML145, AS100, S9+ ar turbo 2000. Kurį tvirtinimo variantą pasirinkus galima tikėtis geriausios kokybės ryšio ir naudojimo patogumo? Kaip darytumėt jūs?
Ačiū
Kykas
Dalyvis
 
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2009-07-29
Miestas: Kaunas

Standartinė balkis 2009-09-18, Pen. 11:04:34

Kykas rašė:O net į atskirą temą iškėlėt.
Ten apie vitarą anoj temoj aš pats buvau užklausęs (pamiršau, kad po atostogų tada buvau, tai teko CB pirkimą nukelt, užtat pagalvojau gal dar pasiklausinėsiu iki normalios algos :) ).
Temas į kurias įdėjote nuorodas skaičiau, bet atsvarų ar metalinės "keptuvės" tvitinti nėr kur (o ir noro vargu ar turėčiau tokiam sprendimui).
Variantas gręžti į galines duris žinomas, dar matyt galima gręžti į atsarginio rato laikilį (kronšteiną), tokiu atveju išsaugočiau sveikas galines duris.
Gręžti į arką virš galvos negaliu, nes užsidėjus tentui ji uždengiama, reiktų tente daryt skylę, o paskui padaryt, kad pro ją nesisunktų vanduo, o ir uždedant nuimant tentą bus nepatogu labai (visada be stogo gi nevažinėsiu; Lietuva- lyja). Priekyje į sparnus gręžti nenoriu, nepatinka man labai kai kas nors akiratyje makaluojasi. Taigi kiek suvokiu lieka 2 variantai. Gręžti į galinį dangtį ar "zapaskės" laikiklį (kronšteiną) ir magnetinė antena kuri būtų dedama ant stogo tento toj vietoj kur "arka" (įdomu ar laikytūsi), pastaruoju atveju tikriausiai reikėtų papildomai atvesti ir "žemę" (ar aš klystu ir "žemę" magnetinė antena gauna tuo laidu, kuris ir šiaip į anteną ateina? Nors man rodos kažkur skaičiau, kad reiktų atvesti, nes nebus kontakto su stogu, bet jau dabar tiksliai nepamenu).
Taigi jūsų patarimas koks būtų? Magnetinė ant tos stogo "arkos" dedama tiesiai ant tento ar įgręžta į galines duris? Antenos planuojamos priklausomai nuo tvirtinimo vietos ir būdo, kažkuri iš šių: ML145, AS100, S9+ ar turbo 2000. Kurį tvirtinimo variantą pasirinkus galima tikėtis geriausios kokybės ryšio ir naudojimo patogumo? Kaip darytumėt jūs?
Ačiū


Aš tavo vietoje imčiau kuo ilgesnę įgręžiamą anteną - minimum 1,5m ir montuočiau kur prie atsarginio rato
balkis
Senbuvis
 
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: 2008-11-04
Miestas: Vilnius-Radviliškis-Raseiniai
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: President HARRY III ASC
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 199A

Standartinė v.pavardenis 2009-09-18, Pen. 13:28:55

Kykas rašė:O net į atskirą temą iškėlėt.
Ten apie vitarą anoj temoj aš pats buvau užklausęs (pamiršau, kad po atostogų tada buvau, tai teko CB pirkimą nukelt, užtat pagalvojau gal dar pasiklausinėsiu iki normalios algos :) ).
Temas į kurias įdėjote nuorodas skaičiau, bet atsvarų ar metalinės "keptuvės" tvitinti nėr kur (o ir noro vargu ar turėčiau tokiam sprendimui).
Variantas gręžti į galines duris žinomas, dar matyt galima gręžti į atsarginio rato laikilį (kronšteiną), tokiu atveju išsaugočiau sveikas galines duris.
Gręžti į arką virš galvos negaliu, nes užsidėjus tentui ji uždengiama, reiktų tente daryt skylę, o paskui padaryt, kad pro ją nesisunktų vanduo, o ir uždedant nuimant tentą bus nepatogu labai (visada be stogo gi nevažinėsiu; Lietuva- lyja). Priekyje į sparnus gręžti nenoriu, nepatinka man labai kai kas nors akiratyje makaluojasi. Taigi kiek suvokiu lieka 2 variantai. Gręžti į galinį dangtį ar "zapaskės" laikiklį (kronšteiną) ir magnetinė antena kuri būtų dedama ant stogo tento toj vietoj kur "arka" (įdomu ar laikytūsi), pastaruoju atveju tikriausiai reikėtų papildomai atvesti ir "žemę" (ar aš klystu ir "žemę" magnetinė antena gauna tuo laidu, kuris ir šiaip į anteną ateina? Nors man rodos kažkur skaičiau, kad reiktų atvesti, nes nebus kontakto su stogu, bet jau dabar tiksliai nepamenu).
Taigi jūsų patarimas koks būtų? Magnetinė ant tos stogo "arkos" dedama tiesiai ant tento ar įgręžta į galines duris? Antenos planuojamos priklausomai nuo tvirtinimo vietos ir būdo, kažkuri iš šių: ML145, AS100, S9+ ar turbo 2000. Kurį tvirtinimo variantą pasirinkus galima tikėtis geriausios kokybės ryšio ir naudojimo patogumo? Kaip darytumėt jūs?
Ačiū

dar ant veidrodėlio būtų galima tvirtinti... :)
Vartotojo avataras
v.pavardenis
Senbuvis
 
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 2006-08-17
Miestas: Druskininkai-Vilnius

Standartinė Kykas 2009-09-18, Pen. 15:02:02

Tai blyn :D pritvirtint aš galiu ir ant duslerkos...
Aš tik norėjau paklausti kuris tvirtinimo variantas užtikrintų geresnį ryšį lyginant su kitais.
Nepatinka man kai akyse antenos šmėžuoja, būtų dzin gręžčiau vidury kapoto ir baigtas kriukis.
Rimtai, gi noriu pasirinkt optimalų variantą keliantį mažiausiai galvos skausmo...
Kykas
Dalyvis
 
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2009-07-29
Miestas: Kaunas

Standartinė SaMaras 2009-09-18, Pen. 15:18:32

Nu matai kiek zmoniu tiek nuomoniu... gale maziausiai "skausmo" savo masiniukui suteiktum, bet as labiausiai buciau linkes ja kuo auksciau uzkelti, jei tarkim negaila grezioti tai grezti sona uz dureliu palei virsu (ten tokia trapecija lieka kaip ziurejau neuzdengta brezento) ir uzlenkti su tvirtinimu virsun..
Jeigu tu ginčijiesi su idijotu... jis greičiausiai daro tą patį...
Vartotojo avataras
SaMaras
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 660
Užsiregistravo: 2008-05-19
Miestas: Kaunas
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: Alan-Midland 42

Standartinė v.pavardenis 2009-09-18, Pen. 15:22:30

Kykas rašė:Tai blyn :D pritvirtint aš galiu ir ant duslerkos...
Aš tik norėjau paklausti kuris tvirtinimo variantas užtikrintų geresnį ryšį lyginant su kitais.
Nepatinka man kai akyse antenos šmėžuoja, būtų dzin gręžčiau vidury kapoto ir baigtas kriukis.
Rimtai, gi noriu pasirinkt optimalų variantą keliantį mažiausiai galvos skausmo...

pats atsakei į savo klausimą :)
optimaliausias variantas yra tada, kai antena turi gerą žemę, kuri į visas puses yra panašaus ilgio. tada antena turi geriausią kryptingumo diagramą. tai tokiu atveju ant kapoto būtų labai gerai :)
visi tvirtinimai kitur yra tik kompromisas. laidą geresnei žemei aišku reikės pajungti nuo artimo ir gero masės taško mašinoje iki antenos kronšteino.
jei tvirtinsi ant veidrodėlio - tikėtina, kad reikės trumpesnės antenos nei ant galinio bamperio...
gal būt reikėtų pasižvalgyti kur antenas deda 4x4 naudotojai?
Vartotojo avataras
v.pavardenis
Senbuvis
 
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 2006-08-17
Miestas: Druskininkai-Vilnius

Standartinė Kykas 2009-11-24, Ant. 16:01:56

Sveiki,
nugi vėl aš :)
Taigis turiu tti550 ir sirio AS100 125mag.
Tokį variantrą pasirinkau, nes prie arkos virš vairuotojo galvos anteną prisiklijuoja normaliai ir laikosi padoriai net per tentą.
Be to jei įšokčiau miškan, tai ne problema anteną permest ant kapoto vidurio, kad šakos nenudaužtų.
Nu ir kainavo rinkinukas ne stebuklą, taip kad susipažinimui su CB pradžiai užteks.
Antena dar nederinta todėl kiek ten rodo swr nežinau, užtat kalbu labai mažai- stotelės gaila.
Mieste apie 5km tikrai viskas normaliai (tarp mobilių), o kaip toliau dar nežinau, neteko pasibandyt...
Ateityje greičiausiai pereisiu prie įgrežiamos, bet kolkas bus ši antena.

Mane domina labai paprastas dalykas- žemė... Tai tik nuojauta, bet manau, kad jos truks...
Jeigu iškiltų noras (ar būtinybė) atsivest papildomą žemę, kur prie antenos ją reikėtų jungti?
Kykas
Dalyvis
 
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2009-07-29
Miestas: Kaunas

Standartinė SaMaras 2009-11-24, Ant. 18:44:00

pirma reikia swr paziuret.. gal nieko neprireiks..
Jeigu tu ginčijiesi su idijotu... jis greičiausiai daro tą patį...
Vartotojo avataras
SaMaras
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 660
Užsiregistravo: 2008-05-19
Miestas: Kaunas
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: Alan-Midland 42

Standartinė Kykas 2009-11-25, Tre. 08:10:01

Jo teisingas poižūris :)
Nereik viduriuot anksčiau laiko.
Vakar pamatavo man swr 1,4 tai net nesivarginom bandyt reguliuot.
Kaip magnetinei antenai uždėtai tiesiai ant brezento ir praktiškai be atsvarų...
Jei ir pasiektau 1,1 ar net 1 vargu ar būtų koks praktinis skirtumas (gal kada kai netingėsiu ir pažaisiu).
Taip kad ateities kartos lai žino, kad magnetinė antena ant suzuki vitara kabrio stogo- dalykas veikiantis.
Kykas
Dalyvis
 
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2009-07-29
Miestas: Kaunas

Standartinė Kykas 2009-12-15, Ant. 15:35:43

Sveiki, vėl aš...
Ko tai trugdžių turiu naujų. :(
Kad normaliai būtų squelch reik laikyt ant 14-15 val.
Situacija pasitaiso (stipriai pasitaiso), jei prie antenos prisiliečiu.
Jeigu teisngai mąstau, tai trūksta žemės...
Klausimas kaip šito gėrio paduot tai mano antenikei?

Kas tingėjo skaityt nuo pradžių temos, tai magnetinė antena (sirio AS100 125mag) tupi ant brezentinio stogo, po kuriuo yra metalinė arka (prilimpa ir laikosi normaliai). Stotelė (tti tcb-550 vis dar pajungta nuo standartinės prikūrkės).
Kykas
Dalyvis
 
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: 2009-07-29
Miestas: Kaunas

Standartinė gutis1989 2009-12-15, Ant. 15:45:37

Kykas rašė:Sveiki, vėl aš...
Ko tai trugdžių turiu naujų. :(
Kad normaliai būtų squelch reik laikyt ant 14-15 val.
Situacija pasitaiso (stipriai pasitaiso), jei prie antenos prisiliečiu.
Jeigu teisngai mąstau, tai trūksta žemės...
Klausimas kaip šito gėrio paduot tai mano antenikei?

Kas tingėjo skaityt nuo pradžių temos, tai magnetinė antena (sirio AS100 125mag) tupi ant brezentinio stogo, po kuriuo yra metalinė arka (prilimpa ir laikosi normaliai). Stotelė (tti tcb-550 vis dar pajungta nuo standartinės prikūrkės).


Pirma, mano nuomone turetum pasijungti stotele nuo akumo.. pas mane trukdziu buvo, pasukdavau ant 12-13h rankenele, siuo metu kai pajungta viskas nuo akumo sumazejo trukdziai labai zymiai- dabar ties 9-10h
Renault Scenic II '07 Žalias
President Harry + Sirio AS100

VW Golf '95 Raudonas
President Truman ASC + President Ohio fix

Trasoje 12am(PL) Mieste 19fm(PL)
Vartotojo avataras
gutis1989
Dalyvis
 
Pranešimai: 76
Užsiregistravo: 2009-09-18
Miestas: Kazlų Rūda
Antena: President Ohio
Radijo stotelė: President Truman ASC
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: President Harry


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Antenos

cron